08 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM............

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


Gazeteci yazar Aydoğan Vatandaş ve "Asala Operasyonları aslında ne oldu?" kitabı
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Felaket başa gelmeden evvel, onu önleyecek ve ona karşı savunulacak gerekleri düşünmek lazımdır. Geldikten sonra dövünmenin faydası yoktur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk (Nutuk-1927)

 29 Kasım 2005 Salı 

Bugüne kadar pekçok kitap tanıtan yazı yazdım. İyi hazırlanmış eserlerin geniş kitleler tarafından okunup yararlanılmasına katkıda olduğuna inandığım için bu tanıtma işini daima zevkle yaptım.
Kitap yazmanın oldukça zor bir iş olduğunu bizzat deneyerek bilen bir kişiyim. Bu yüzden yazarlara saygı duyuyorum ve bu saygımı onları tanıtırken seçtiğim kelimeler üzerinde teker teker düşünerek göstermneye çalışıyorum.
Düşünen ve sentez yapmasını bilen nadir yetişen beyinler; Harfleri kelimeler, Kelimeleri cümleler, Cümleleri kitaplar haline dönüştürürler. Kitaplarda yer alan hususlar düşünen ve araştıran beyinlerce okunarak paylaşılır ve faydalı hale gelirler. Ve sonunda bu kitaplar raflara dizilerek yazarını sonsuza kadar ölümsüzleştirir.
İşte yazdığı birbirinden orjinal kitaplar ile Türk kamuoyunu bilgilendiren ve sayıları hızla artan kitapları ile edebiyat tarihimizde kendine müstesna bir yer tutan genç ve başarılı yazarlarımızdan Aydoğan Vatandaş bugün BİLDİRİYORUM'un konuğu olacak.
Aydoğan Vatandaş, sıradan bir yazar değil. Gazeteci kimliği ağır basan ve bu yönü ile güncel olayları ciddi bir araştırma ile kamuyuoyuna aktaran çok özel bir yazar.
Armagedon, Kod Adı: Kılıçbalığı '11 Eylül Senaryosu', Agharta / Elektromanyetik Savaş Başladı, a / Elektromanyetik Savaş Başladı, Apokalipse Kıyametin Gizli Tarihi, Kızıl Tarikat 'Tokyo-Moskova-Washington Üçgenininde Kıyamet Silahları, HAARP Kıyamet Teknolojisi, Ezoterika Gizli Cemiyetler gibi orjinal isimlerle piyasaya çıkan kitapları Aydoğan Vatandaş!ın sıra dışı bir yazar olduğunu vurguluyor.
Gazeteci-Yazar Aydoğan Vatandaş, çok genç yaşına rağmen yazdığı birbirinden ilginç eserler ve televizyonlarda klasik hale gelen KARA KUTU proğramlarının yapımcısı olarak ülkemizde sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen Komplo Teorisyeni olarak adlandırılan düşünürler arasında yerini almıştır.
Kendisini çok yakından tanıyan ve pek çok kereler fikir alışverişinde bulunan bir kişi olarak meslek hayatının daha başlarında sayılan bu genç yazarımızın çok başarılı çalışmalar üreteceğine ve milletimizin bu ismi çok uzun bir süre duyacağına inanıyorum.
Aydoğan Vatandaş'ın ALFA Yayınevi tarafından çıkarılan 'ASALA OPERASYONLARI , ASLINDA NE OLDU ?'eseri gerek içeriği ve gerek zamanlaması açısından çok önemli.
Tamamen belgesel nitelikteki bu eser; Ermeni Soykırımı iddialarının yaygın olarak gündemimizi işgal ettiği günümüzde bir yandan kamuoyunu bilgilendirirken, ülkemizin Ermeni Soykırımı iddiaları karşısında geçmişte yaptığı ve başarılı olduğu uygulamaları ortaya koyarak bir bakıma bugün olayları seyretmekten başka bir iş yapmayan günümüz yöneticilerine yol gösteren ciddi bir işlevi de yerine getiriyor.
Kitapta pek çok iddialı sorunun cevapları bulunmaya çalışılıyor. İşte bu kitapta cevaplarını bulacağınız sorulardan bir kaçı;

- Türk diplomatlarına karşı gerçekleştirdiği silahlı saldırılarla adını duyuran Asala Terör Örgütüne karşı operasyon süreci kimler tarafından nasıl başlatıldı?

- Çatlı grubunun operasyonlardaki etkinliği ne düzeydeydi?

- Selim Yakar kod adlı Albay Süleyman Yenilmez operasyonlarda görev aldı mı?

- Operasyonlarda kullanılan bombalar hala Avrupa'da mı?

- Asala Operasyonlarında Türkmenlerin rolü neydi?

- Hiram Abas Beyrut'ta Ermenilere karşı Kürt çeteleri kurdu mu?

- Asala'ya karşı Avrupa'da ülkücülerle solcuları kimler bir araya getirdi?

- Psikolojik Harp mangaları Avrupa'da nasıl kuruldu?

- Asala'nın hedef aldığı diplomatların ortak özelliği var mıydı?

- ASALA, Türk Dışişleri'nde bir tasfiye operasyonunda mı kullanıldı?

- Bulgaristan İdari ataşesi Bora Süelkan'ın öldürülmesinin gerçek nedeni neydi?

- Soykırım tartışmalarının ardında adı konmamış bir Ermeni-Sabetaycı kavgası mı var?

Gazeteci-Yazar Aydoğan Vatandaş bu eseri kaleme alma nedenini şöyle açıklıyor;

" Pek çok ülkede parlamentolar düzeyinde ele alınan SOYKIRIM iddiaları ile Türkiye dış güçler tarafından kıskaca alınmaya başlamıştır. Geçmişteki siyasi iktidarlar Ermeni meselesini anlamakta aciz kaldılar. Gerekli çalışmaları yapmakta zafiyet gösterdiler. Devletin resmi kurumları bu meseleden geç haberdar olmuş, meselenin önemini kavrayamamışlardır.
Ermeni problemi ve terör örgütü ASALA ile ilgili çalışmalar ancak 1980'den sonra başladı. Zamanla Ermeni terörü bir şekilde etkisiz hale getirildi belki, ancak Ermeniler'in 'sözde soykırım iddiaları' hep devam etti. Geçmişteki siyasi iradeler soykırım iddialarına karşı yeterli çalışmaları yapamadı. Bugün bunu gündemde tutmak için büyük uğraş veren Ermeniler, Amerikan Temsilciler Meclisi Uluslararası İlişkiler Komitesi'nde de istediklerini yaptırdılar. Türkiye'ye baskı yapılması ve soykırımı kabul etmesi yolundaki iki tasarıyı Uluslararası İlişkiler Komitesi'nde kabul ettirdiler. ABD'nin bu kararı alması, Türkiye'nin zor bir döneme girdiğinin habercisidir.
Türkiye dış güçler tarafından desteklenen terör örgütleriyle zor duruma düşürülmek istenmektedir. Geçmişte topraklarımız üzerinde nüfuz sahibi olmak isteyen bir çok devlet ASALA'yı destekledi. Bir çok ülkenin gizli servisi tarafından lojistik destek sağlanan ASALA, Türkiye'den taviz koparılmak için kullanıldı. Şimdi aynı şekilde Kürt kökenli vatandaşlarımız kullanılmaya çalışılıyor. Ülkemiz üzerinde oynanan bu oyunların en büyük nedeni bulunduğumuz stratejik konumdur. Dış güçler tarafından çıkarılan ve toplumumuzu bölmek için atılan bu nifak tohumlarına karşı sağduyulu olmalıyız.."

Küresel psikolojik saldırılarla bunalan ülkemizde birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günleri yaşıyoruz. Bu özel günlerde dostumuzu, düşmanımızı ve bu saldırılarla mücadelede kullanacağımız milli gücümüzü iyi tanımamız gerekmektedir.
İşte Gazeteci-Yazar Aydoğan Vatandaş'ın 'ASALA OPERASYONLARI, ASLINDA NE OLDU' isimli kitabı ile milli gücümüzün etkinliğini ortaya koymuştur.
Aydoğan Vatandaş; Arkasına küresel güçleri alarak milli birlik ve bütünlüğümüze saldıranlara karşı istenildiği takdirde nasıl bir mücadele verebileceğimizi örnekleri ile yansıtarak milli bir görevi başarı ile yerine getirmiştir.
Okurken heyecan ve gurur duyduğum bu ciddi eseri ülkeme ve insanlarımıza hediye eden Aydoğan Vatandaş'ı kutluyorum. Ülkemin tarihi olaylarını bütün gerçekleriyle kamuoyuna yansıtmaya ihtiyacımız olduğu bir dönemde diğer araştırmacı yazarlara da ciddi örnek olduğunu değerlendiriyorum.
Türkiye'nin geleceğini belirleyecek yetişmiş beyinlerimize ve kitapseverlere bütün kitapçılarda bulabilecekleri bu kitabı okumalarını tavsiye ediyorum. Çünkü bu şekilde önlerinde engel gördükleri olayların aşılmasının aslında çok zor olmadığını göreceklerdir. Kendilerine, milletine ve devletine olan güvenlerini tazeleyecekler, gelecek başarılar için umutlanacaklardır.

Teşekkürler Aydoğan Vatandaş..


Dr. Tahir Tamer Kumkale
29 Kasım 2005 Salı

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale