BİLDİRİ-YORUM
Dr. Tahir Tamer Kumkale
 
 

Ana Sayfa
 
Başlarken...
Türkiye ve Türklük sevdalısı iyi insanlar!

10 Ocak 2000 tarihinden başlayarak hiç aksamadan günümüze taşımaya muvaffak olduğum “İYİ İNSANLARA BİLDİRİ-YORUM” sitesi 18 Ekim 2008 tarihinden itibaren yeni görünümü ile yeniden hizmetinize girmiştir.

2000-2008 olmak üzere 9 yılda, içinde 1200 civarında toplam 7000 daktilo sayfasını bulan araştırma yazılarımda halen yaşadığımız dönemin güncel olaylarını Atatürkçü Düşünce penceresinden görmeğe çalıştım. Türkiye’nin güncel sorunlarına, 36 yıllık devlet memurluğu kimliğimle kazandığım tecrübeler ile 22 yıllık bilim adamlığı ve üniversite öğretim üyeliğimin kazandırdığı bilimsel akıl perspektifi içinde (ve özellikle) Atatürkçü Düşünce ışığında çözüm üretmek istedim.

Hiçbir yabancı ideolojiye bağlanmadan ve tamamen kendi kültür kazanımlarım doğrultusunda kaleme aldığım yazılarım geçen süre içinde yoğun bir okuyucu kitlesine ulaşmıştır. Sitemin özellikle yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız arasında yaygın şekilde takip edilmesi hedefime ulaştığımı göstermektedir.

Okuyucularım ile kurduğum iletişim bağının yoğunluğu giderek artmaktadır. Her okuyucuma tek tek cevap vermek arzusunda olmama rağmen zaman faktörü bunu gerçekleştirmeme engel olmaktadır. Bu konuda genç neslin ve bilhassa üniversite öğrencilerinin e-postalarına cevap vermeğe çalışıyorum. Kendi isteğim dışında cevaplayamadığım sorularından dolayı değerli okuyucularımdan özür diliyorum.

Türkiye ve Türklük sevdalısı iyi insanlar Bildiri-Yorum sitesinde fikir ve düşüncelerini bizlerle paylaşmak için birbiri ile yarış ederken, sitemiz 2002 yılında ülke ve millet düşmanı mihrakların yoğun saldırısı ile karşılaşmıştır. Bir yandan bu saldırılara karşı koymaya çalışıp sitenin devamlılığı sağlanmaya çalışılırken, geçen süre içinde sitenin ilk formatı özellikle günümüze kadar muhafaza edilerek artık klasik hale gelen sunum şekli korunmuştur.

Beyin sağlığım devam ettiği sürece BİLDİRİ-YORUM yaşayacaktır. Bu sitenin İyi İnsanların fikir alışverişi için buluşma noktası olma vasfı asla değişmeyecektir.

Bu sitede yer alan fikirler mevcut durumu ile 250 sayfalık 50 adet kitabın alt yapısını teşkil etmektedir. Zaman içinde yazılarımı kitaplaştırma çalışmalarına devam edeceğim.

Siz vefakâr BİLDİRİ-YORUM okurlarına teşekkür etmek istiyorum. Çünkü siz olmasaydınız yine bu site olmayacaktı.

BİLDİRİ-YORUM’un bugünleri yazacak tarihçiler için ciddi ve güvenilir bir belge olacağına inanıyorum.

Daha nice yıllar bir ve birlikte olmayı diliyorum…

Dr. Tahir Tamer Kumkale
24 Ekim 2008 Cuma
 

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2011 | Dr. Tahir Tamer Kumkale