08 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM............

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


Teşekkürler sayın cumhurbaşkanım
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

 15 Aralık 2000 Cuma 

"BÜTÜN BU ŞERÂİTTEN DAHA ELİM VE DAHA VAHİM OLMAK ÜZERE  MEMLEKETİN DAHİLİNDE, İKTİDARA SAHİP OLANLAR GAFLET VE DALÂLET VE HATTÂ HIYANET İÇİNDE BULUNABİLİRLER..."
(Mustafa Kemal Atatürk)

"SAYIN CUMHURBAŞKANIM; MİLLET NEFESİNİ TUTMUŞ BİR KERE DAHA SİZİ BEKLİYOR. AYNEN KARARNAME KRİZİNDE GÖSTERDİĞİNİZ BÜYÜKLÜĞÜ GÖRMEK İSTİYOR. ŞU ANDA TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNDE HUKUKUN HAKİMİYETİ Nİ GÖSTERMEK SİZİN OMUZLARINIZDA BİR YÜK OLARAK DURUYOR. BU YÜKÜ KALDIRACAĞINIZA VE AZİZ MİLLETİMİZİN GÜVENİNİ TAZELEYECEĞİNİZE İNANIYORUM..."

Bundan altı gün önce "AF GAFLETİ" başlığı ile kaleme aldığım yazımı Sayın Cumhurbaşkanıma hitaben yukarıdaki cümleler ile bitirmiştim. 15 ARALIK 2000 akşamı Çankaya köşkünden milletçe beklenen müjdeli açıklama geldi.

Af Yasası; HUKUKA, ADALETE ve ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRI OLDUĞUNDAN ayrıca KAMU VİCDANINA UYGUN BULUNMADIĞINDAN İMZALANMADAN MECLİSE GERİ GÖNDERİLMİŞTİR.

Türk Milletinin sahipsiz olmadığını ve Türkiye'nin artık kendisine yakışan gerçek bir hukuk devleti olma yoluna girdiğini Sayın Cumhurbaşkanımız bir kere daha vurgulamıştır. Bu asil millete layık olduğu değeri veren Cumhurbaşkanımıza olan güvenimiz bir kere daha tazelenmiştir. Milletçe kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Arkasındaki halk desteğinin giderek güçlendiğini görüyorum. Halkın desteğinin bu ülkede bir kişiye verilebilecek en büyük güç olduğunu biliyorum ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu gücü en iyi şekilde kullanacağına inanıyorum. Yeni bir gün doğuyor. Milletimize hayırlı ve uğurlu olsun. 15 ARALIK 2000, SAAT 19.00


Dr. Tahir Tamer Kumkale
15 Aralık 2000 Cuma

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale