10 Kasım 2023 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM......

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


Özkök Paşa konuşacak (1)
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Asırlardan beri Türkiye'yi idare edenler çok şeyler düşünmüşlerdir. Fakat yalnız bir şey düşünmemişlerdir; Türkiye'yi. Bu düşüncesizlik yüzünden Türk vatanının ve Türk milletinin uğradığı zararları ancak bir şekilde telafi edebiliriz. O da Türkiye'den başka bir şey düşünmemek. Gazi Mustafa Kemal Atatürk (1924)

 23 Nisan 2005 Cumartesi 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sayın Hilmi ÖZKÖK'ün 20 Nisan 2005 tarihinde Harp Akademileri Komutanlığında yaptığı "Yıllık Değerlendirme Konuşması"birilerini çok rahatsız etti. Yıllardır taviz vere vere, yabancılar karşısında boynumuz bükük geze geze dik durmayı unutan ve milletçe ezilmişlik psikolojisi altına girilen ülkemizde dik duruşa o kadar ihtiyacımız vardı ki bu duruş her zaman olduğu gibi yine askerlerden geldi.
Beyinlerini dış mihraklara satmış entel-dantel takımı şimdiye kadar meydanı boş bulmanın garip cesareti iie esir olmuş fikirlerini toplumda yaymaya çalışan sözde aydınlar çok şaşırdılar, afalladılar ve korktular. Milletin yüreğine su serpen bu konuşmayı "Asker politikaya karışıyor" şeklinde algılayıp anlatamaya çalıştılar.
Ben bu hezeyanları, satılmış beyinlerin son çırpınışları ve gayretleri olarak görüyor ve boşuna bir gayret olarak değerlendiriyorum.
Bu ülkede devleti yıkmak ve bölmek için silaha sarılarak ülkeyi kan gölüne çeviren bir örgüte yardım ettiği için yargılanarak hüküm giren birtakım gafiller, Türk milletinin gözlerinin içine baka baka televizyonlar arasında mekik dokuyarak vatana,millete, bayrağa küfredecek ve bunların sözleri alkışlanacak, ama bu ülkenin bağrından çıkan ve Ordu- Millet olarak anılan bir milletin güvenliğini emanet ettiği öz evlatları olan askerler susacak. İşte buna maddeten imkan yoktur.
Nitekim Türk Silahlı Kuvvetlerinin en yetkili ağzı olan Genelkurmay Başkanı Sayın Hilmi ÖZKÖK nihayet kendisinden bekleneni yaptı ve ülke meselelerine sahip olduklarını detaylı bir şekilde açıklayarak milletimizn yüreğine su serpti. Kendisini kutluyorum.
Orgeneral ÖZKÖK'ün konuşması oldukça uzun. Metnin tamamı Genelkurmay Başkanlığının Web sitesinde mevcut. Metnin tamamını okuyanlar bu konuşmanın yapılma yerinin, zamanının ve içeriğinin çok iyi düşünülerek hazırlandığını, tavizkar tutum ve davranışlarımızdan dolayı milletin aklında soru işareti olarak duran birçok milli davada çok dik bir duruş sergilendiğine şahit olacaklardır.
İşte bu ayrıntılı konuşmanın tamamını okuyan, gerek açıkça belirtilen ve gerekse satır aralarında gizli olarak verilen mesajların ne anlama geldiğini çok iyi anlayan satılmış kalemların korku ve panikleri çok doğal karşılanmalıdır.
Bu metin çok uzun olduğundan halkımıza tam olarak yansıtılamamıştır. Oysa halkımızın bu metni iyi bilmesi ve geleceğimizin güvencesi olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülke meseleleri karşısında ne kadar uyanık ve dikkatli olduğunu görerek moral tazelemesi uygun olacaktır.
Ben bu metrnin tamamını değil, ama önemli meselelerdeki dik duruşun ifadeleri olan bölümleri BİLDİRİYORUM sütunlarına taşıyarak halkımızı bilgilendirme görevini yapacağım. Çünkü sahte aydınların teslimiyet içindeki safsatalarıyla "nereye gidiyoruz" sorusunun cevabını bulamayıp bunalan milletimizin hislerine tercüman olan bu sözlerin halkımıza doğrudan iletilmesine ve bilinmesine acilen ihtiyacımız vardır.
Sayın Genelkurmay Başkanı Türkiye'nin milli menfaatlerini gözeten en yüce kurumun başındaki kişi olarak temsil ettiği gücün duygularını ve düşüncelerini saklamaya hiç gerek görmemiştir. Hizmetinde olduğu milletine fikirlerini aynen yansıtmış ve onların duymak istediği şeyleri söyleyerek gönülleri kazanmıştır.
Buradan Sayın Genelkurmay Başkanını eleştirme hakkıını kendilerinde gören cahil aydınlarımıza da birkaç şey söylemek istiyorum?

Siz kimsiniz beyler.?
Elinize bir kalem veya bir mikrofon geçirince, yahut bir makam yakalayınca meydanı boş bulup ortalığı tozu dumana katıyorsunuz. Her türlü milli değerlerimizi bir kalemde silip atıyorsunuz. Beyninizle değil, yabancıların direktifleriyle konuşuyorsunuz. Bizim değil, illâki bu ülkede gözü olan birilerinin isteklerini doğru kabul edip bize onları dikte ettirmeye çalışıyorsunuz..
Bu necip millet size bir şey demeden, sabırla ve izan ile sizi dinliyor. Siz bu ülkeye hizmette ömrünün tam kırk altı yılını vermiş bir orgenerali kınıyorsunuz ve suçlama gafletinde bulunuyorsunuz. Hadi canım sende ! Ateş olsan ne yakarsın?!
Bu millet kime inanacağını ve kime güveneceğini iyi biliyor. ÖZKÖK Paşalar konuşacak. Asıl onlar hep konuşacak. Ancak o zaman asıl konuşmaması gerekip boş meydanlarda efe kesilenler susacak. Her şeyin sahibi olan Türk halkı bunu böyle istiyor.
AB ve ABD destekli küresel mimarlar yıllardır bu ülkenin en güçlü teşkilatı ve halkın güvendiği en yüksek organ olan Silahlı Kuvvetleri güçsüzleştirmek için bin bir dolap çevirdiler. Bunu da bizim basının körüklemesi ve desteklemesi ile kendi yönetimlerimize yaptırdılar. AB?ye Uyum Yasaları adı altında dışarıdan emredilerek çıkartılan kanunlar ile bu güçlü kurumumuz adeta söndürülmeye ve ortadan kaldırılmaya çalışıldı. Buna bir ölçü de muvaffak da oldular. Hatta askerlerimizin başına Amerikan çuvalı geçirilmesi olayını dahi görmezlikten geldiler.
Efendiler ayağınızı denk alın. Türk Milleti, Ordu- Millettir.
Bu vasfı taşıyan bir ikinci ordu daha dünyada yoktur. Bu karakter üç-beş yılda değil binlerce yılda oluşmuştur.


Dr. Tahir Tamer Kumkale
23 Nisan 2005 Cumartesi

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale