29 ŞUBAT 2024 PERŞEMBE

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


Bayrak
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Dünyanın bize hürmet göstermesini istiyorsak evvela bizim kendi benliğimize ve milliyetimize bu hürmeti hissen, fikren, fiilen, bütün iş ve hareketlerimizle gösterelim; bilelim ki milli benliğini bulamayan milletler başka milletlerin avıdır. -azi Mustafa Kemâl Atatürk - 1923

 24 Mart 2005 Perşembe 

Nevruz kutlamalarında açılan APO posterleri ve "YAŞASIN APO" çığlıkları altında yerlerde sürüklenerek yakılan bayrak görüntüleri halkımızı galeyana sevk etti. Yüce Türk Milleti öfkesinde ve tepkisinde haklıdır. Çünkü şehitlerimizn kanını temsil eden bayrağımıza yapılan bu saldırılar ne ilktir ve nede sonuncusudur.
Ülkemizi bölmeye çalışan bir avuç dış destekli hain bunu hep yapmaktadır. Çünkü yaptıkları hep yanına kar kalmaktatır. Bayrağa kalkan eller kırılmadıkça bu hareketleri bu milletin daha çok göreceği açıkça görülmektedir.
AB adına verilen akıl almaz tavizlerin ülkemizi getirdiği sonuçlar ortadadır. Bu vahşi saldırıları birkaç kendini bilmez provakötörün, suç ehliyeti bulunmayan meczupların ve çocukların yaptığını söyleyip işin içinden çıkılması artık imkansızdır.
Derhal tedbir alınmalı, bu hıyaneti gerçekleştirenler ve arkasındaki güçler derhal yakalanmalı ve ibret olacak şekilde cezalandırılmalıdır. Eğer devlet bunu yapmaz ise bilin ki halkımız bu gafillerin cezasını vermekten asla kaçınmayacaktır.
Bayrağımız ; sadece Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil eden renk ve şekli belli bir milli alamet değildir. Bayrağımız Türk Milletinin varlığının ve bağımsızlığının sembolü ve Türk tarihinin günümüze taşınmış en değerli varlığıdır. Bayrağımızın değeri temsil ettiği Türk milletinin kıymeti ile ölçülür. Devletimizin hakimiyetini, bağımsızlığını ve şerefini temsil ettiği için bayrağa saygı göstermek her Türkün asli ve vazgeçilemez görevidir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İzmirin kurtuluşunu müteakip çiğnemesi için yere serilen Yunan Bayrağını "O düşmanımız dahi olsa bir milletin sembolüdür. Onların yaptığını yaparak bizi onların seviyesine düşürmeyin" diyerek bayrağı yerden kaldırttığını hatırlayalım.
Ben yerlerde sürüklenen ve yakılmak istenen Türk Bayrağı görüntülerine bir daha şahit olmamamız için milletimiz adına devlet güçlerini göreve çağırıyorum. Bu olayın gerçek faillerinin bulunarak cezalandırılmasının israrlı takipçisi olacağımı bildiriyorum. Sabrın da bir sonu olduğunu, Türk milletinin sabrının taştığı anlarda yapabileceklerinin bir kere daha hatırlanması için yakın tarihimize bir göz atılmasını istiyorum.
Evleri, dükkanları, yolları meydanları ay yıldızlı bayraklarla donatarak gücümüzü dosta düşmana göstermenin zamanının geldiğini vurguluyor ve milletimize bayrak sevgisini aşılayan Bayrak Şairi Arif Nihat ASYA'nın ölümsüz "Bayrak Şiirini" huzurlarınıza getiriyorum.

B A Y R A K

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü;

Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü;

Işık ışık, dalga dalga bayrağım;

Senin destanını okudum senin destanını yazacağım

Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selâmlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.

***

Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda ay yıldızının ışığı yeter.

***

Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık.

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.

***

Ey şimdi süzgün, rüzgârda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı,

Yüksek yerlerde açan çiçeğim,

Senin altında doğdum, senin dibinde öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim;

Yer yüzünde yer beğen!

Nereye dikilmek istersen!

Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya


Dr. Tahir Tamer Kumkale
24 Mart 2005 Perşembe

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale