08 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM............

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


Emekler ve Emeklilerimiz (Ali Nazmi Çora)
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

 9 Eylül 2000 Cumartesi 

Ali Nazmi Çora Beyi fikir ve düşünceleri ile İYİ İNSAN sitesini takip edenler artık tanıyorlar. Ülkemizin çözüm bekleyen önemli sorunlarından birini daha dile getiriyor. EMEKLİLİK; çalışan kesimden rütbe ve memuriyeti ne olursa olsun herkezin bir gün mutlaka ulaşacağı bir rütbe. Fakat hiç bir çalışan bu günün kendisinede geleceğini düşünmüyor veya düşünmek istemiyor.

GÖNDERİCİ: Ali Nazmi ÇORA (25 Ağustos 2000)

Emekli; emeği geçen kimse demektir. Onlar bu yere oturarak gelmediler. Sizden önce o makamlarda onlar vardı. Tabiidirki bu günkü çarpık sistemin ortaya çıkmasında onlarında katkısı çoktur. Fakat yinede emeklide olsalar onların bu ülkenin iyi birer insanı olduğunu unutmamak gerekiyor.

Çarpık emeklilik sistemini ülkemizin başına saran , 38 yaşında insanlarımızı emekli ederek sen artık işe yaramazssın diyerek az bir maaşla sokağa bırakan Sayın Süleyman DEMİREL bugün 76 yaşında olmasına rağmen emekli olmamakta direniyor. Bu memleketin bana ihtiyacı var diyor. Olimpiyat Komitesi Başkanı , Türkiyenin OMBUDSMAN'ı kendisine şimdilik yakıştırılan görevler. Günaydın Sayın DEMİREL ülkemize hoş geldiniz.

Sayın ÇORA ,emeklilerimizin herzaman maruz kaldıkları olağan muamelerdeden sadece bir tanesini ortaya koymuş. Konu derin ve çözümü oldukça zor. İyi İnsan sayfalarında ilerde daha detaylı olarak emeklilere değineceğiz. ( T.T.K.)
 

EMEKLİLER

Ziraat Bankası Yetkililerine açıkça ve ilanen TEESSÜFLERİMİ Sunuyorum; Bizler 14.000 kişi maaşlarını 4ncü Levent Özel İşlem Şubesinden alan maalesef, Ziraat bankası yetkilileri ve sorunlarımıza eğilmeyen siz medya mensupları tarafından Zavallı durumuna düşürülmüş zamanında çok önemli görevlerde bulunmuş emeklileriz.

4ncü Levent Özel İşlem Şubesi iptal edilmiştir. Olabilir idari tasarruftur. Bu şubeye bağlı emekliler Çeliktepe Ziraat bankası şubesine bağlanmıştır. Olabilir.

ANCAK OLMAMASI GEREKEN ;
Bizlere hiç bir haber verme nezaket ve saygısını göstermeden, hepimizin banka defterlerinin ve banka kartlarının iptal edilmesidir. Başka bir deyişle ben tatilde bulunduğum yörede bankamatik kartımla maaşımı çekmek üzere ATM makinasına geliyorum, ama makina kartımı tanımıyor. O yöredeki Ziraat Bankasına gidiyor hesap cüzdanımı veriyorum. Yüzüme bakıyorlar ve banka şubeniz kapanmış banka defteriniz geçersiz diyorlar. Eyvah Bre!!! deyip kalakalıyoruz. Sonra öğreniyoruzki, Tatil emeklinin nesine!

Derhal Çeliktepe Şubesine gidecek, yeni defter alacak, yeni bankmatik kartı için form dolduracakmışız (Bu arada bankamatik kartının gelmesi bu son derece hantal ve 19ncu asır metodlarından kopamayan bankada 3-4 ay sürüyor)

EL İNSAF;
20NCİ ASIRDA, BİLGİSAYAR ASRINDA YAŞIYORUZ?

Sorarım size defter ve bankmatik kartlarımızı iptal etmek mi insanca ve mantıklı? Yoksa basit bir çalışma ile insanları hiç bir sıkıntıya sokmadan hesap numaralarını ve bankamatik kayıtlarını bilgisayar üzerinden yeni bankaya aktarmakmı?

Ancak gerçekten kalben inanıyorumki; Ziraat bankası yöneticileri emeklilere eziyet çektirmekten çok büyük zevk alıyor. Hele 4ncü Levent Şubesi bu konuda gerçekten uzman. Hele yanlışlıkla birşey sorun, hapı yuttunuz . Kötü bir laf işitmeden ayrılmanız mümkün değil.

Ha bu arada bildiğin yere şikayet et! Kimselerden de korkuları yoktur ha... Sırası gelmişken Md. Yardımcısı Sn. MEHMET CAN TATAR kendi el yazısı ile ismini yazarak bana verdi. Ve git kime anlatırsan anlat da görelim diye. Ben emekli kulunuz da size anlattım. Bir kusur işlemişsem affola!

DEĞERLİ İLGİLENEN; HER KİM İSEN SANA TEŞEKKÜR EDİYORUM. BU SORUNA BURUN KIVIRIP İLGİLENMEYENE İSE ELBET SIRANIN BİR GÜN ONADA GELECEĞİNİ HATIRLATMAKLA YETİNİYORUM.

ŞU ANDA 14.000 KİŞİ ÇELİKTEPE ZİRAAT BANKASINDAN HESAP CÜZDANINI ALABİLMEK İÇİN BEKLİYOR. Bankanın önündede hergün binlerce kişi sıra bekliyor. Belki de bazılarıda orada birtürlü çağa ayak uyduramayan görev yapmayı yük kabul eden ZİRAAT BANKASI yöneticileri ve memurları yüzünden ölecek. Kimbilir belki de o günü zevkle kutlayacakları Ziraat Bankası Günü ilan ederler?

SONUÇ OLARAK; ÇAĞ DIŞI KALAN ZİRAAT BANKASINI, BİZİ İSTEDİĞiMİZ BANKAYI SEÇME ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ ELİMİZDEN ALIP BÖYLE BİR BANKA İLE MUHATAP BIRAKAN EMEKLİ SANDIĞINA SAYGILARIMLA TEESSÜFLERİMİ SUNUYORUM.

Sayın medya mensupları bu şikayetimizin mankenler, şarkıcılar, çılgın şekilde para harcayan jet sosyete ile hiçbir ilgisi yoktur. Emeklilerinize yaptığınız gibi bu yazıyıda Atın çöp tenekesine gitsin. (Yazan: Ali Nazmi Çora)


Dr. Tahir Tamer Kumkale
9 Eylül 2000 Cumartesi

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale