10 Kasım 2023 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM......

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


Siyasi şehidimiz Muhsin Yazıcıoğlu
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

 28 Mart 2009 Cumartesi 

Bir kurumun yaşaması, gelişmesi, muvaffak olması o kurumun başına geçenlerin iyi huylu, dürüst, imanlı kişiler olmasına bağlıdır.
(Gazi Mustafa Kemal Atatürk - 1933)

27 Mart 2009 Türk milletinin karanlık günlerinden biri oldu. Türk Dünyası bir büyük devlet adamını, örnek bir toplum liderini, has evladı Büyük Birlik Partisi genel Başkanı Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nu kaybetti.

Milletçe başımız sağolsun. Kederli ailesine ve Alperenler Ocağı Büyük Birlik Partisi ailesine derin taziyelerimi sunuyorum. Hatırasının Türk milletinin kalbinde yaşatılacağına inanıyorum.

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu son 30 yılın siyasi yaşamında dik durabilmeyi başaran birkaç örnek devlet adamından biri idi. Bu dik duruşunda siyaset sahnesinde çektiği büyük acıların ve edindiği tecrübelerin rolü vardı. MHP’de Ülkü Ocakları kurucu genel başkanlığı ile başladığı siyasi kariyerindeki çizgisini hiç değiştirmeden, inandığı Türk-İslam felsefesi hedefinden hiç şaşmadan sürdürdüğü siyasi yaşamını yine bir siyasi görev esnasında meydana gelen elim bir kaza ile noktaladı..

Keşke menfur helikopter kazasından sonra aramayla geçen 47 saat boyunca Türk milletinin kendisine gösterdiği sevgi seline şahit olabilseydi.

Bilindiği gibi gerçek liderler; toplumları arkalarından sürükleyen, onların ufkunu açan, yeniliklere açık olan, basma kalıplara takılı kalmayan, sürekli kendini yenileyen ve sorunların çözümüne en hızlı, en pratik yollarla çözüm üreten, toplulukları pozitif motive edebilen kimselerdir. Gerçek Lider, kendi düşüncelerini, istek ve iradesini yanındaki kişilerin sevgi, saygı ve güvenini kazanarak onlara kabul ettirebilen kişidir.

İşte Muhsin Yazıcıoğlu bu tarife uyan gerçek liderlerden biri idi.. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu 12 Eylülde1980 sonrasında tutuklu bulunduğu Mamak Askeri cezaevindeki hücresinde iken tanıdım. O’nun, hapishanede geçirdiği 7.5 yıl boyunca kendisine reva görülen bütün maddi ve manevi sıkıntılara rağmen Türk devletine saygısını ve Türk milletine güvenini kaybetmemediğini görerek kendisine olan saygım arttı ve dostluğumuz pekişerek devam etti. Son nefesine kadar Türkiye ve Türklüğün yücelmesi için çalışan ve gerçek bir devlet adamı karakterini her davranışı ile gösteren bu asil ve mert kardeşimi asla unutmayacağım. Milletimiz de asla unutmayacaktır.

30 yılı aşkın siyasi yaşamında milletimiz ne yazık ki kendisinin kıymetini bilememiştir. Halkımız, Yazıcıoğlu ve partisine ülke yönetiminde ihtiyacı olduğu desteğini vermemiştir. Ama O, halkına olan güvenini asla kaybetmemiştir. Ve ömrünü bu millete hizmet yolunda harcamıştır.

Halkımızın, siyaset dünyamıza ismini altın harflerle kazıyan Sayın Muhsin Yazıcıoğlu gerçeğini artık göreceğine; tutarlı, dengeli ve güvenli tutum ve davranışları ile siyasi yaşantımıza ciddiyeti sokan, siyasi ahlak kavramını örnek davranışları ile uygulayan Muhsin Yazıcıoğlu’nu vefatından sonrada olsa siyasi hayatımızın unutulmaz isimleri arasında en mutena yerde bulunduracağına inanıyorum.

Muhsin Yazıcıoğlu artık aramızda değildir. Ama O’nun fikir ve düşünceleri Türk milletinin zihinlerinde yaşayacak ve ülkemizin geleceğine yön verecek en önemli yapı taşlarından birini oluşturacaktır..

Sayın Yazıcıoğlu;
Rabbine kavuştun..
Allahın Rahmetine ulaştın...
Mekanın cennet olsun aziz kardeşim...
Seni asla unutmayacak ve unutturmayacağız..


Dr. Tahir Tamer Kumkale
28 Mart 2009 Cumartesi

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale