10 Kasım 2023 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM......

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


Emekli askerlerin haklı tepkisini destekleyelim
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

 15 Aralık 2004 Çarşamba 

Yeni Türkiye'nin takip edeceği siyaset, belirsiz ve keyfi olamaz. Bizim siyasetimiz, mutlaka milletin kabiliyet ve ihtiyacıyla mütenasip olacaktır.
(Gazi Mustafa Kemâl Atatürk - 1923)

Kendilerine Kürt Aydını adını veren ikiyüz kadar beyni şartlandırılmış gafil kişinin imzalayarak İngiltere ve Fransa'ya yayınlanan gazetelere verdikleri "Kürt Halkı Ne İstiyor" başlıklı ilan Türkiye'ye müteveccih bölücü faaliyetlerin ulaştığı seviyeyi göstermesi bakımından çok önemlidir.

Meydanı boş bulan, basiretsiz ve tepkisiz yönetim kadrolarına bakarak, bu necip Milleti üzerinde oynanan oyunları göremeyecek kadar aptal, milli değerlerine yapılan saldırılara tepki göstermeyecek kadar duygusuz ve topraklarına yönelik saldırıları hoş görecek kadar budala olduğunu sananlar çok aldanıyorlar.

Bunlar, binlerce yııllık köklü gelenek ve göreneklerini günümüze kadar taşımış olan yüce milletin sağduyusunu ve sabrını acizlik sanıyorlar. Oysa bu müthiş sabrın, bazı gafillerin hıyanete varan davranışlarını açıkça sergilemelerine, dostu düşmanı yakından tanımalarına yardımcı olduğu gerçeğini akıllarına getiremiyorlar.

"Besle kargayı. Oysun gözünü" gibi çok kullandığım bir söz vardır. Manasını sevmememe rağmen ülke gündeminde o kadar çok örnek buluyorum ki kullanmak zorunda kalıyorum. Kendilerine aydın adı veren bu ikiyiüz kişi için bu sözü kullanmanın tam yeri ve zamanı olduğunu değerlendiriyorum.

Bu ülkenin sahipleri vardır. Ülkemiz birilerinin sandığı gibi sahipsiz ve korumasız değildir. Al kanları ile vatan bağrını süsleyen kefensiz şehitlerimiz ve şehit olmak için bekleyen milyonlarca Türk genci bu toprağın gerçek sahipleri olarak vatanın bütünlüğüne uzanan hain elleri kırmak için hazır beklemektedir.

Şehitler armağanı kutsal vatanımızın her karışını korumak üzere bayrak ve silah üzerinde ant içen, bu uğurda can verip kanını döken Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülkemizin bütünlüğüne yönelik artarak devam eden faaliyetleri dikkatle takip ettikleri hiçbir zaman unutulmamalıdır.

Demokratik düzen içinde satın alınarak yönlendirilmiş basın tarafından sesleri ve düşünceleri halka duyurulamayan bu müstesna kuruluşumuzun bünyesinden ayrılan ama kalpleri ve vatan sevgileri aynen üniforma taşıdıkları günlerdeki kadar coşkulu olan eski askerler bu son hıyanet hareketi için susmamışlar, fikir ve düşüncelerini bir bildiri ile kamuoyuna duyurmuşlardır. 10 Aralık tarihli bu bildirinin Türk Milletine yansıtılmayışı basınımızın milli meselelerimize olan duyarlılığınınkgeldiği son durumıu açıkça gözler önüne sermektedir. Ben basınımızın bu duyarsız davranışını şiddetle kınıyorum ve bugün sütunumu bu bildiriye ayırıyorum...

Susan sessiz çoğunluğun seslerini yansıtan eski askerlerimizin duygu ve düşüncelerini aynen paylaştığımı bildirmekten guru duyuyorum.

-----------------------------------------------------

Kamuoyuna Duyurumuz,

8 Aralık 2004 tarihinde İngiltere'de İnternational Herald Tribune ve Fransa'da Le Monde gazetelerine yazılı ilan veren ve 10 Aralık 2004'te yazılı Basınımızda yer alan beyanatları ile güya Türkiye'deki Kürtler adına Türkiye Cumhuriyetinin üniter yapısını parçalamaya yönelik isteklerini ibretle ve üniter Türkiye Cumhuriyetinin düşmanlarının menfur amaçlarına ulaşmak için nereye kadar götürdüklerini esefle ve büyük üzüntü ile karşılıyoruz.

Leyla Zana ve yandaşlarına, ekmeğini yiyip suyunu içtiği bu Aziz Vatana ve Yüce Milletimize karşı dostça ve barış içersinde yaşama doğrultusunda hizmet etmelerini bir kez daha hatırlatıyor ve bu girişimlerini şiddetle kınıyor ve 4 Askeri kökenli Derneğin ortak imzaladıkları duyuruyu saygıyla ek'te sunuyoruz.

TESUD-Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanlığı ANKARA / TÜRKİYE

-------------------------------------------------------

10 ARALIK 2004

KAMUOYUNA DUYURU

TÜRK ADALETİNE, ŞEFKATİNE VE TÜRK MİLLETİNİN BARIŞ VE HUZUR İSTEKLERİNE DAYANARAK CEZA EVİNDEN ÇIKARILAN LEYLA ZANA VE YANDAŞLARININ BAZI ULUSAL VE ULUSLARARASI YAYIN ORGANLARINDA TALİHSİZ VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ ALEYHİNE ÇOK İYİ ZAMANLANMIŞ VE PLANLANMIŞ BEYANATINI, BİZLER CANINI BU ÜLKENİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNE ADAMIŞ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN ESKİ MENSUPLARININ DERNEKLERİ OLARAK NEFRET VE ŞİDDETLE KINIYORUZ.

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BÜTÜNLÜĞÜNE YÖNELECEK HER TÜRLÜ GİRİŞİME DÜN OLDUĞU GİBİ, BU GÜN DE KARŞI OLDUĞUMUZU, BU TÜRLÜ GİRİŞİMLERLE SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİMİZİ KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURURUZ.

İmza
Şevki Timur SÜZEN (E) Kd.Alb.
TÜRKİYE EMEKLİ SUBAYLAR
DERNEĞİ GENEL BŞK.V.
------------------------------------

İmza
Şükrü TANDOĞAN (E) Kd.Alb.
TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER
DERNEĞİ GN.BŞK.YRDC.
----------------------------------

İmza
Taner URAN (Malül Gazi Üsteğmen)
HARP MALULÜ GAZİLER ŞEHİT
DUL VE YETİMLERİ DER.GN.BŞK
------------------------------------

İmza
RECAİ OCAK (E) Astsubay
EMEKLİ ASTSUBAYLAR
DERNEĞİ GENEL SEKRETERİ


Dr. Tahir Tamer Kumkale
15 Aralık 2004 Çarşamba

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale