17 ŞUBAT 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


Kıbrıs'ta Türk tarihi yeniden yazılıyor
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

 23 Nisan 2004 Cuma 

Milleti aldatmayacağız! Millete daima ve daima hakikati söyleyeceğiz. Belki hata ederiz, yanlış şeyleri hakikat zannederiz, fakat millet onu düzeltsin. Kendimizi kimsenin üstünde görmeğe de hakkımız yoktur Efendiler.
(Gazi Mustafa Kemâl Atatürk - 1923)

Her Hayır’da bir hayır vardır...

KIBRIS TÜRK TOPLUMU VERDİĞİ DİRİLİŞ MÜCADELESİNDE YAŞLI MÜCAHİT RAUF DENKTAŞ'IN LİDERLİĞİNDE ŞANLI TARİHİNİ YENİDEN YAZIYOR...

KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş kuruluşunun her safhasında emeği olan Kuzey Kıbrıs Türk Devletini savunmak için çok büyük bir performans gösteriyor. Anavatan Türkiye yönetimi karşısında yer almış, AB yönetimi bütün organlarıyla adada, BM gücünün azamisini kullanıyor, ABD başta Başkan Bush ve Colin Powell olmak üzere tam kadro sahada, KKTC Başbakanı ve Bakanlar Kurulu ve nihayet oğul Serdar Denktaş 'ta karşı tarafta yer alıyor.

İki gün önce isimlerini sıraladığım Avrupalı 92 adet sivil toplum kuruluşu bütün unsurlarıyla EVET için çalışıyorlar. Ufacık KKTC topraklarında kıyasıya bir küresel mücadele sürüyor. Kıbrıs Türk Toplumu ise üzerinde oyun oynanan saha vazifesi görüyor.

Bir yığın yalan, dolan ve dezenformasyon ile halkın kafasını allak bullak ediyorlar. Bunun için her türlü basın yayın organlarından alabildiğine yararlanıyorlar. Ve karşılarında seksen yaşında, yorgun, sağlık sorunları olan bir efsane isim etrafında toplanmış bir avuç vatansever var. Bunlar da hayatlarının en büyük mücadelesini veriyorlar.

Milliyet Gazetesi yazarı Hasan Cemal, Kıbrıs mahreçli yazısında EVET oyu verecek grubu tarif ederken; sakin, sessiz, barış şarkıları söyleyen munis, sade ve çağdaş insanlar olarak nitelendiriyor. Satılığa çıkarılan topraklarını, şehitlerinin yattığı vatanlarını korumak için çırpınan bir avuç HAYIR'cı vatandaşı da; eli kanlı, gözü dönmüş, geri kafalı ve de savaş yanlısı gafiller olarak tanımlıyor. Bu gözlemleri için kaç numara gözlük kullanıyor bilemiyorum.

Topraklarını başkalarına peşkeş çekmenin barış olduğunu, topraklarını korumanın ise savaş olarak nitelendirildiğini de bu küresel kafalar bizlere gösterdiler.

Rauf DENKTAŞ o kadar yalnız kalmış ki; Sezer, Demirel, Erbakan, Ecevit, Bahçeli, Ağar, Perinçek ve Baykal'ın desteğinin HAYIR için yetmeyeceği anlaşılıyor. Oğul Serdar DENKTAŞ bile durumun farkında değil, tamamen olayların dışında kendi hayatını yaşıyor. Kocaeli'de yapılan bir rallide dereceye giren oğlu ile kamerelara gülerek pozlar veriyor. Torun Denktaş'a oyunun rengini soruyorlar. Kahkaha atarak HAVET diyeceğim diyor. Elindeki malzeme bu. Ne yapsın Rauf DENKTAŞ. Bir avuç kahramanla yedi düvelle, ve de yedi düvele bedel Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile nasıl başa çıksın.

Bıkmadan yazdık. Anlattık. Kıbrıs sadece KKTC Türklerinin değil, Türkiye'nin ve Türk Dünyasının ana gündem maddesi olacak kadar hayatidir. Burada kopacak tespihin tanelerini birleştirmek kolay değildir. Kıbrıs'la ilgili son gelişmeler Türk tarihi için bir dönüm noktasıdır. 24 NİSAN sonuçları sadece KKTC Toplumunun değil, Türk Milletinin tamamının yaşantısını değiştirecektir. Çünkü artık bölgemizde hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Burada EVET ile verilecek tavizlerle kaybedilecekleri geri almak çok uzun yıllar alacaktır. Fakat henüz herşey bitmemiştir. Sağduyu, bütün baskılara ve yıldırmalara rağmen galip gelebilir. Kıbrıs Türk Toplumu elli yıllık liderleri Cumhurbaşkanı DENKTAŞ etfafında kenetlenebilir. Çünkü DENKTAŞ sıradan bir kişi değildir. 40 yıldır muhafaza ettiği toplum liderliğine elini kolunu sallayarak gelmemiştir. Birileri tarafından kendilerine kul köle olsun diye o makama oturtulmamıştır. Sayın DENKTAŞ Kıbrıs Türk Toplumu tarafından Cumhurbaşkanı (Halkın Başı) yapılmış ve orada tutulmuştur. Emanete sahip çıkan DENKTAŞ, verdiği mücadelede halkının yüzünü kara çıkartmamış, bu küçük toprak parçasında, sayısı az ama inancı büyük milletinden aldığı güce dayanarak küresel güçlere karşı koymuştur.

Adada son altı ay içinde şartlar değişmiştir. Savaşla, şehit ve gazilerin kanıyla vatanlaşan topraklar bugün siyasi manevralarla elimizden alınmak istenmektedir. Buna bu ülkeyi vatanlaştıran DENKTAŞ'ın ve arkadaşlarının "EVET" demesi mümkün değildir. O şimdi gazi halkının önüne geçerek bayrağını, toprağını, istiklâlini ve otuz yıldır mezarlarında vatan topraklarını bekleyen şehitlerimizin aziz naaşlarını haçlı hakimiyetine vermemek için halkla birlikte mücadele etmektedir.

Evet yaşlıdır. Hasta ve yorgundur. Ama direnme gücü Kıbrıs Türk Toplumunu kendilerine dayatılan esaret zincirini kıracak kadar sağlamdır. O, şimdi mücahit rütbelerini takınmış 40 yıl öncesini hatırlatır şekilde karış karış vatan topraklarını savunmaktadır. Sayın Rauf DENKTAŞ Kıbrıs Türk Toplumunun Atatürk'ü olma yolunda koşar adımlarla ilerlemektedir.

Ben bu referandum arefesinde Kıbrıs'tan yükselen HAYIR seslerinin bütün Anadolu'yu kapladığına ve Türk Milletinin büyük çoğunluğunun desteğini aldığına inanıyorum.

Kıbrıs üzerinde oynanan oyunları görmeyerek, ve "VER-KURTUL" politikası izleyerek vatan topraklarının elimizden alınmasına seyirci kalanların, buna fikir ve düşünceleriyle destek olanların milletin gücü karşısında eriyip yok olacaklarını mutlaka göreceğiz. Şehit kanıyla alınmış vatan topraklarını vermemek için Türk Milletini nasıl şahlanacağını bütün dünyaya göstereceğiz.

Ezilmişlik ve teslimiyet zincirleri önce Yavru vatanda kırılacaktır. Rauf DENKTAŞ önderliğinde şahlanacak Kıbrıs Türk Toplumu yalnız değildir. Arkalarında 70 milyon Anadolu Türkü ve 250 milyon Dünya Türklüğü vardır.

Korkacak ve çekinecek hiçbir şey yoktur. İstiklâller kanla alınır ve kanla korunur. Verilecekse de bedeli ödetilerek kanla verilir. İnanıyorum ki Kıbrıs'ta 24 NİSAN'da Kıbrıs Türk Toplumu HAYIR oyları ile Annancıların oyununu bozacak ve topraklarına sahip çıkacaktır.

TÜRK TARİHİ YENİDEN YAZILACAKTIR.


Dr. Tahir Tamer Kumkale
23 Nisan 2004 Cuma

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale