10 MAYIS 2024 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


Annanistlerin Kıbrıs Türk neslini soysuzlaştırma çabaları devam ediyor
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

 18 Kasım 2003 Salı 

"Benim hayatta yegâne fahrim (Övünülecek tarafım), servetim Türklükten başka bir şey değildir."
(Gazi Mustafa Kemâl Atatürk)

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde bulunduğunu tahmin ettiğim “KIBRIS TÜRK STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ”adı altında çok iyi çalışmalar yapan bir kuruluş var. Bu kuruluş hemen her gün Kıbrıs Türk Toplumu üzerinde oynanan oyunları bütün çıplaklığı ile sergileyen belgeleri Internet vasıtasıyla dünyaya yayıyor. Ve bende bu grubun yayınlarından istifade eden şanlı kişilerden biriyim.

Kanaatime göre tarihi bir görev yapıyorlar. Ne zaman kurulmuş? Başında kimler var? Kimlerden nasıl bir destek alıyorlar? Neyi hedefliyorlar? bu konuda hiçbir fikre sahip değilim.

Fakat yayınlarından takip edebildiğim kadarıyla. Bu grup toprağına, bayrağına, devletine ve milletine gönülden bağlı. İşte bu yüzden Türklükleri ile gurur duyan ve milli değerlerinden taviz verilmesine kesinlikle izin vermeyecek kadar bilinçli bir çalışma sergiliyorlar.

Kıbrıs Türk Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından 14 Kasım 2003 tarihi ile gönderilen yazı Türk Kamuoyunu yakından ilgilendirdiğinden aynen BİLDİRİ-YORUM sütunlarına taşıyorum. Fener Rum Patriğinin haddini ve mevkiini aşan faaliyetlerini bu sütunlardan takip edenler konuya ilişkin hassasiyetimi iyi bilirler.

Şimdi de Patrikliğin KKTC Türk gençleri üzerindeki oyunlara alet edildiğine şahit oluyoruz. Gözümüzü açmamız ve geleceğimizin teminatı evlatlarımıza yapılmak istenenleri görerek acilen tedbir almamız gerekmektedir.

Kıbrıs Türk Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin yazısı aynen şöyle;

"ANNANİSTLER, AB UĞRUNA KIBRIS TÜRK NESLİNİ SOYSUZLAŞTIRIYORLAR."

Şer güçlerin, KKTC’nin Devletin varlığını yok etmeye, neslini soysuzlaştırmaya yönelik faaliyetleri, Kıbrıs Türk insanını ciddi şekilde huzursuz etmeye başladı.

Neslini soysuzlaştırma derken, bir gerçeği artık gün ışığına çıkarmamızın zamanı geldi. Rumlar, Türkiye’nin koruması altında olan Kıbrıs Türklerini asimle edemeyeceklerini anlayınca taktik değiştirerek kancayı çocuklarına attılar, onları aracılar kullanarak kandırıyor, beyinlerini yıkıyorlar.

Sahnelenen oyunun senaryosunun bir bölümü de Türk çocuklarını doğrudan HRİSTİYANLAŞTIRMAYI hedef alıyor. Alınan güvenilir bilgilere göre yaşları 16-17 olan 35 çocuk Rum tarafında vaftiz edilerek Ortodoksluğu kabul ettiler. Bunlardan bazılarının aileleri durumu biliyor, gizlemeye çalışıyor.

Bu duruma zemin hazırlayanlar ANNANCI’lardır. Çözüm ve Barışı malzeme olarak kullanarak, kendilerine eğitmeleri için teslim edilen çocukların “Siz Kıbrıslısınız” ya da “Aranızda Rum kökenliler var...” diye beyinlerini yıkayarak, Rum hayranları haline getiren öğretmenlerin acaba hangi soydan geldiklerini bilemiyoruz, ama uzak yakın Türklükle ilişkileri olmadığı da muhakkaktır.

İlk okul çocuklarını Yunanistan’a götürenler, bütün yaz boyunca Türk çocuklarını Rumlarla kaynaştırmak için Rum tarafına taşıyanlar, AB hayranı politikacılar değil mi?

Örneğin Kıbrıs adasını tümüyle Yunanlılaştırıp AB’nin sınırlarına katmak için zemin hazırlayan “Oslo Grubu” ve “Barış Teknolojisi Grubunun” düzenledikleri sözde “Turistik Kültür” gezisine götürüyoruz diyerek, Kıbrıslı Müslüman Türk gençlerini İstanbul Patrikhanesine götürerek Patriğin elini öptürmeleri, onun da onları takdis etmesi biraz fazlasıyla düşündürücü bir olaydır.


Dr. Tahir Tamer Kumkale
18 Kasım 2003 Salı

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale