17 ŞUBAT 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


Şehit analarının sesine kulak verelim
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

 17 Eylül 2003 Çarşamba 

Size ben taarruz emretmiyorum,ölmeği emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman esnasında yerimizi başka kuvvetler ve kumandanlar alabilir.- Gazi Mustafa Kemâl Atatürk-1915”

Şehit Anaları ; 30 yıldır devam eden acımasız terör eylemlerinin sonunda ülkemizin gündeminden düşmeyen bir kavram. Onlar başımızın tacı, onlar elleri öpülecek muhterem insanlar. Şehit Anaları Derneği; vatan uğruna genç yaşta şehitlik mertebesine erişmiş, kanı ile toprağımızı vatanlaştırmış yiğit gençlerimizin anaları, babaları, kardeşleri, çocukları ve yakın aile fertlerini temsil eden küçük fakat gücü en büyük Sivil Toplum Kuruluşu.

Onlar bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün temsilcileri. Onlar bu milletin manevi gücünün erişebileceği noktayı gösteren milli ve üstün değerlerimiz. Onlar sayesinde varız ve onlar sayesinde var olmaya devam edeceğiz.

Onların isteklerini bilmek, ve yardımcı olmak her Türk’ün asli görevi olmalıdır. Biz bu yüce değerler içeren ve ortak acılarını biraya gelerek paylaşıp güçlenen bu mümtaz topluluğun sesine kulak vermeliyiz.
Çünkü onlar bu memleket için en değerli varlıklarını vermiş mümtaz insanlar. Ne söylerse doğru söyler, ne isterse doğru isterler...

BİLDİRİYORUM köşesini bugün İstanbul Şehit Anaları Derneğinin Ankara’da yapılacak Toplantıları için hazırladıkları bildiriye ayırdım.

BU SESİ DUYALIM.
BU SESİ ANLAYALIM.
BU SESİN DEDİKLERİNİN ÜLKEMİZİN HAYRINA OLDUĞUNA İNANALIM. VE BU MÜMTAZ KİŞİLERİ HER FIRSATTA DESTEKLEYELİM.
...................................

TÜRK MİLLETİNE, TÜRK DEVLETİNE...

Yirmi yıldır acılarla yaşıyoruz;Uğruna koç yavrularımızı şehit verdiğimiz vatan toprağında başımız eğik gezmekten yorulduk.

Kahpe Avrupa'nın ve alçak ABD'nin her yeni günde ülkemizden ve ulusumuzdan yeni bir ödün istemesinden yorulduk. Yerli işbirlikçilerin bu ödünleri her gün pullayıp bezeyip bize satmaya çalışmasından, milletimizi aldatmaya çalışmasından yorulduk.

Bağımsız Türk Mahkemelerinin terör başı hakkında verdiği idam kararının, anlaşılmaz bir şekilde, kanuna ve vicdana sığmayan bir şekilde, bağımsız bir devletin onuruyla bağdaşmayan bir şekilde kaldırılmış olması çok zorumuza gidiyor.

Terör başının adına tahsis edilmiş bir adada misafir gibi ihtimam görmesi de zorumuza gidiyor. Terör başının avukatlarının ve Avrupalı müfettişlerin gün aşırı ziyaret ettiği bu adanın komutanına, şehit anası olarak anlamlı bir ziyaret yapabilmek için 20 dilekçe verdik te bir izin alamadık. Bu ada Türk toprağı değil mi? Bilemedik, anlayamadık, bundan da zorlandık.

Katilleri, canileri, ırz düşmanlarını peyderpey sokağa salan "af" tan yorulduk. Rahşan'ın sokağa saldıkları sokakları yürünmez hale getirdi. Her gün gazetelerde bunların vahşetini ve dehşetini okuyoruz.

Bu yetmedi belli ki... Şimdi Avrupalılar kiralık tetikçilerini terhis ediyorlar, işlerini yapmışlar, bitirmişler...
6 ncı UYUM PAKETİ ONLARIN ESERİ.. 7 nci UYUM PAKETİ DE ONLARIN TESKERESİ! Adı "EVE DÖNÜŞ YASASI"...
Kulağa nasıl da hoş geliyor... Nasıl da acınaklı bir tablo...

PEKİ BİZİM ÇOCUKLARIMIZ DA EVE DÖNEBİLECEKLER Mİ? "Vatan sağ olsun!" diye toprağa uğurladığımız çocuklarımız "NE UĞRUNA" öldüler?

Onları katledenler analarının kucağına geri dönecekler. Bizlerle aynı apartmanlarda yaşayacaklar, aynı sokakları paylaşacaklar. Yazık olsun bize bu günleri yaşatanlara, sebep olanlara, payı olanlara, suskun kalanlara, hepsine!

Yazık sana Türk Devleti!.. Sen müstemleke misin ? Seni kim yönetiyor? Dün mağarasında teröriste selam duranlar nasıl oluyor da bugün seni yönetebiliyor? Irz düşmanlarının, bölücülerin, vatan hainlerinin, bütün mel' unların affedildiği böyle bir zamanda, yiğitlerin başı, kahramanlar kahramanı KORKUT EKEN hapiste...

BU GÜN BİR İNAT SAVAŞININ BAŞLADIĞI GÜNDÜR! BU GÜN BİR "İNANÇ" SAVAŞININ BAŞLADIĞI GÜNDÜR! KAHRAMAN ÇOCUKLARIMIZIN KAHRAMAN KOMUTANI "KORKUT EKEN"E ÖZGÜRLÜK İSTİYORUZ!..

KATİLLER, TERÖRİSTLER, HERKES EVİNE DÖNÜYOR.. VATAN VE BAYRAK UĞRUNA ŞEHİT OLAN KAHRAMAN EVLATLARIMIZ EVLERİNE DÖNEMEYECEKLER AMA... VATAN VE BAYRAK UĞRUNA HAPİSTE YATANLAR DA EVİNE DÖNMELİ! KAHRAMAN KOMUTAN "KORKUT EKEN" DE EVİNE DÖNMELİ!

BU BİZİM "AR" SAVAŞIMIZDIR.

ŞEHİT ANALARI VE GAZİLER


Dr. Tahir Tamer Kumkale
17 Eylül 2003 Çarşamba

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale