17 ŞUBAT 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


TÜRK DİYE BİR IRK YOKMUŞ. YUH OLSUN SİZE..
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Yüksek bir insan cemiyeti olan Türk milletinin tarihî bir vasfı da, güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Bunun içindir ki, milletimizin yüksek karakterini yenilmez çalışkanlığını, fikrî zekâsını, ilme bağlılığını, güzel sanatlara sevgisini, millî birlik duygusunu mütemadiyen ve her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek inkişaf ettirmek millî ülkümüzdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

 1 Aralık 2013 Pazar 

HABER ŞÖYLE; “ Bayburt Üniversitesinde düzenlenen 'Yeni Ortadoğu Ekseninde Mısır ve Suriye' konulu konferansa konuşmacı olarak katılan AK Parti MKYK üyesi Prof.Dr. Yasin Aktay bir öğrencinin; "Sosyal devlet olmak için çoğunluğu oluşturan bir milletin milliyetçiliğinin ayaklar altına alınması sizce doğru mudur?” sorusunu yanıtlarken, şunları söyledi;

“Bu ülkede sadece Türkler üzerinden giderseniz bunun masrafı ve maliyeti çok fazladır. Türkiye'yi bölünmenin eşiğine getirirsin. Türkiye'de yaşayan diğer insanları bu şekilde memnun edemezsiniz. Diğer insanları kendine karşı kışkırtmış olursun. Onun için vatandaşlık bağına dayalı yeni bir millet tanımı yapmak çok önemli. Millet mi diyorsun? Al sana millet! Sonuçta milletin ne olduğu, siyasilerin kararı ile içeriği doldurulan bir şeydir. Milletin içeriği, muhtevası, tanımı o siyasiler tarafından yapılmış sonuçta. Sana demişler ki, ‘Sen Türksün’. Ne demek Türklük? İşte Orta Asya'dan gelmişsin. Bir bakıyorsun, kaçımızın dedesi Orta Asya'dan gelmiş? Bir sor bakayım gerçekten. Var mı böyle bir şey? O milletin yavaş yavaş zaten etnografyası da işlenmeye başlanıyor. Gerçekten de böyle bir şey. Türk nedir mesela? İsmet Özel'in çok ilginç, çok güzel tahlilleri vardır. Türk dediğin bir sentezdir zaten. Türk diye bir ırk yok.”
------------------------------------------
İşte bu sözler, AK Partinin 11 yıl sonra Türkiye’yi getirdiği yeri gösteriyor.

Yasin Aktay, sıradan biri değil. Okumuş- yazmış. Sosyoloji Profesörü olmuş. Her akşam yandaş kanallarda dolaşıp akıl-fikir dağıtıyor. Gazetede köşe yazıyor. Üniversitede sosyoloji dersleri veriyor.

Bu söze ne demek gerek bilemiyorum. Neresini, nasıl tenkid edelim?
Acaba Türkiye dışından mı geldi de yurtdışında böyle bir fikri bozukluğa ulaştı diye araştırdım. Dışarıdan gelmemiş. 1966 Siirt doğumlu biri. ODTÜ gibi muhteşem bir üniversiteyi bitirmiş.

Yani cahil biri değil, demekki bu sözler bilerek ve isteyerek söylenmiş.

Bu sözler;

- Bugüne kadar Türklüğe yapılmış en büyük hakarettir.

- Küfür niteliğindedir.

- İşgâl altında bulunduğumuz günlerde dahi düşmanlarımız tarafından Türkleri yok sayan böyle bir ifade kullanılmamıştır.

- Türkiyeyi bölerek Kürt kökenliler için ayrı bir devlet oluşturmaya çalışan PKK örgütünden dahi bu sözler duyulmamıştır.

Ve bu sözler; 11 yıllık iktidarlarında Türkiyeden Türk kavramını silmek için plânlı proğramlı çalışmalarını artan bir ivme ile devam ettiren, Türkiyeyi 36 etnik parçada ifade eden AK Parti zihniyetinin son noktayı koyduğu andır.

12.000 yıldır yeryüzünde Türkler vardır.

Dünya tarihi Türklerle başlamış ve Türkler tarafından yazılmıştır.

Yedi düvel bir araya gelmiş Türkü ve Türklüğü yeryüzünden silememiştir.

Yıkılan her Türk devletinin yerine daha güçlüsü daha çağdaşı kurulmuştur.

“Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir” ve “Ne mutlu ve Türküm diyene” sözleriyle Türk’ü ve Türklüğü milletinin ve dünya insanlığının beynine yerleştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü gururla anıyorum. Ve Yasin Aktay gibi düşünenlere diyorum ki;

Uyuttuğunuzu sandığınız Türkü uyandırmaya devam edin...

Devam edin ve sizin olmadığını iddia ettiğiniz asil Türk milletinin, ilk seçimlerde ülkemizi istila eden garip fikirli insan kalabalıklarından ülkeyi nasıl temizleyeceğini görün..

http://www.kumkale.net, http://kumkale.wordpress.com


Dr. Tahir Tamer Kumkale
1 Aralık 2013 Pazar

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale