29 ŞUBAT 2024 PERŞEMBE

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


SİLİVRİ HAPİSHANE MAHKEMESİ
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Milletimizin güçlü, mutlu ve güvenlik içinde yaşayabilmesi için, devletin tamamen millî bir siyaset izlemesi ve bu siyasetin, iç kuruluşlarımıza tamamen uygun ve dayalı olması lazımdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk -1920

 7 Ağustos 2013 Çarşamba 

SİLİVRİ HAPİSHANE MAHKEMESİ

- 5 Ağustos 2013 öncesi İstanbul Valisi’nin talihsiz beyanları ile başlayan yurtseverlerin Silivri Mahkemesine ulaşmasını engeleyici Polis ve Jandarma uygulamaları Türk siyasi tarihi sayfalarına kara bir leke olarak düşmüştür.

- Çözüm sürecine katkıda bulunmak amacıyla Doğu ve Güneydoğuyu teslim alan PKK eylemlerini sadece seyretmekle görevlendirilen Jandarma Komandolarının ellerinde bayrakla Silivri tutsaklarına destek olmak isteyen Türk vatandaşlarını Silivri tarlalarında kovalaması Türk Silahlı Kuvvetleri tarihi sayfalarında kara bir leke olarak yer alacaktır. 36 yıl üniforma taşıyan eski bir asker olarak içimizi sızlatan böyle bir manzarayı bize yaşatan siyasi iradeyi millete şikayet ediyorum..

- İrtica’nın odağı olduğu Anayasa Mahkemesi tarafından tescillenen Ak Parti’nin kurduğu Özel yetkili mahkemelerinde Türk milletinin gerçek yurtseverlerine reva görülen binlerce yıllık cezalar Türk milletinin vicdanı tarafından reddedilmiştir.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve silah arkadaşlarını terörist kabul ederek bebek katili Öcalan ile ayni cezaya çarptıran ve danıştay cinayeti faillerini aklayan mahkemenin Türk milleti adına karar verdiğini iddia etmek mümkün değildir.

2013 Silivri’deki Özel Yetkili Hapishane mahkemeleri; gerek altı yıla varan duruşma süreci ve gerekse 5 Ağustos 2013 Karar süreci içindeki tutum ve davranışıyla, son olarak da verdiği kararlarla hukukun katledildiği siyasi mahkemeler Türk yargı tarihine kara bir leke olarak geçmiştir..

TÜRK MİLLETİ;

* 5 AĞUSTOS 2013 TARİHİNİ HAFIZALARINA KAZIMALIDIR.

* 5 AĞUSTOS 2013’Ü YARATANLARDAN HUKUK KURALLARI İÇİNDE
HESAP SORULANA KADAR KONUYU CANLI TUTMALIDIR.

* ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİM SÜRECİNİ BU TABLO IŞIĞINDA
DEĞERLENDİRMELİDİR.


Dr. Tahir Tamer Kumkale
7 Ağustos 2013 Çarşamba

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale