10 MAYIS 2024 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


YAVUZ AĞIRALİOĞLU CÜRMÜ KADAR YER YAKMIŞ VE KESKİN SİRKE KÜPÜNE ZARAR VERMİŞTİR. MİLLET İTTİFAKI GERİYE BAKMADAN DURMAKSIZIN YOLUNA DEVAM EDECEKTİR.
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar, elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar. -Gazi Mustafa Kemâl Atatürk- (1924)

 23 Mart 2023 Perşembe 

Millet İttifakına mensup Altı siyasi parti, liderleri ve tüm teknik ekipleri ile iki yıla yakın bir süredir özveriyle gösterdikleri olağanüstü birlik, beraberlik ve dayanışma çalışması ile içine girdiğimiz seçim ortamını çok olumlu bir seviyeye taşımışlardır. Tüm çalışmalarını milli bir mutabakat halinde ortak metinlerle kamuoyuna sunmuşlar ve halka karşı sorumluluklarını resmen kayıt altına almışlardır.

İttifak bileşenleri, demokratik parlamenter düzene yeniden dönüş olarak belirlenen müşterek hedefleri istikametinde bugüne kadar siyasi tarihimizde benzeri görülmeyen muhteşem bir dayanışma göstermişlerdir. Bu ciddi ve tutarlı tutum sebebiyle doğal olarak kendi parti tabanları ile birlikte tüm milletimizin de takdirine mazhar olmuşlardır.

Türkiye seçim ortamına girmiştir ve hızla 14 Mayıs seçimlerine doğru koşmaktadır. Yapılan kamuoyu yoklamalarına göre, Millet İttifakı ve bu birlikteliğin Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu kısa sürede hem İttifakın ve hemde halkımızın yüksek teveccühlerini kazanmıştır. Büyük bir ihtimalle Türkiyenin on üçüncü cumhurbaşkanı olacağı anlaşılmaktadır..

Durum böyle iken İyi Partinin eski parti sözcüsü Yavuz Ağırali’nin TBMM çatısı alında CHP lideri ve ittifakın ortak Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki anlamsız sözlerinin hiçbir geçerli açıklaması ve mazereti olamaz.

Sayın Ağıralioğlu’nun Türkiye'deki siyasi hareketliliğin nabzını tutamayacak kadar sorumsuzca yaptığı talihsiz açıklamaları Sayın Meral AKŞENER ve Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na yapılmış çok büyük hakaret olarak görüyorum. Bu siyasetçinin böyle bir davranışı yer, zamanlama vede üslup bakımından çok yanlıştır.

Altmış yıllık ülkücü geleneğine sahip bir Türk aydını olarak bu şahsı şiddetle kınıyorum. Sonuca çok az zaman kalmışken muhtemel bir yol kazasına uğranmaması için Sayın Akşener’in süratle çevresindeki benzeri düşüncedeki arkadaşlarını acilen safdışı bırakması gerektiğini vurguluyorum.

Bu bir tenkit değildir. Dostça bir tavsiyedir. Çünkü bu altılı grubun önlerine aşılacak dağlar gibi sorunları vardır. Bu engeller kendi içinde birbirini kırarak değil, anlaşarak vede uzlaşarak çözülecektir.


Dr. Tahir Tamer Kumkale
23 Mart 2023 Perşembe

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale