10 MAYIS 2024 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


ERGÜL İRKİLMEZ
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Bir yurdun en değerli varlığı, yurttşlar arasında milli birlik, iyi geçinme ve çalışkanlık duygu ve kabiliyetlerinin olgunluğudur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk (1935)

 5 Kasım 2021 Cuma 

TÜRKİYE’DE GÜZEL ŞEYLERDE OLUYOR... YETER Kİ GÖRMEK İSTEYELİM...

Son günlerde televizyon ekranından ve yazılı basının kaleminden aktarılan olumsuz haberler Türk insanını karamsarlığa itti. İnsanlar panik içinde “nereye gidiyoruz” diyerek içinde yaşadığı ortamı ciddi şekilde sorgulamaya başladı.

Oysa Türkiye'de sadece kara haberler yok. İnsanlarımızı huzura ve güven ortamına sürükleyen pembe haberlerde var. Fakat bu güzel haberler yaratılan kaos ortamı içinde kaybolup gidiyor.

İşte size çok güzel bir haber. Bugün ikamet ettiğim Edremit-Zeytinli’de son derece gururlandığım ve mutlu olduğum güzel bir faaliyete katıldım.

60 yıllık devre arkadaşım Per. Kd. Albay Ergül İrkilmez ve eşi Filiz Hanımın Zeytinli halkı için yaptıracakları modern Sağlık Merkezinin temel atma töreni vardı. Edremit Belediye Başkanı Sayın Selman Hasan Arslan’ın yaptığı çok anlamlı bir konuşma ile başlayan törene resmi erkanın yanında bu müstesna hizmetten yararlanacak Zeytinlili vatandaşlarımız da büyük ilgi gösterdi.

Benimle birlikte bölgede ikamet eden 1966 Devresi silah arkadaşlarımız eşleri ile birlikte törende yerlerini alarak İrkilmez ailesinin bu güzel girişimini gururla alkışladık. İnşallah bir kaç ay sonra bu modern sağlık merkezinin açılışı yapıp Zeytinli halkının hizmetine sokulmasını da alkışlayacağız.

İrkilmez ailesinin bu özel gününde yanında olmaktan ve mutluluklarını paylaşmaktan da ayrıca sevinç duyduk.

Türk insanının yardımsever karakterinin tipik bir örneğini sergileyen İrkilmez ailesini candan kutluyorum. Bizlere yaşattığı bu güzellikten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

İnanıyorum ki, bu ülkede daha nice İrkilmez’ler mevcuttur. Türk toplumu bu iyi insanların bilinmeyen ve görülmeyen müstesna hizmetleri ile daima ayakta kalacaktır.
İyiki varsınız Ergül ve Filiz İrkilmez...


Dr. Tahir Tamer Kumkale
5 Kasım 2021 Cuma

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale