29 ŞUBAT 2024 PERŞEMBE

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım






AMİRAL TÜRKER ERTÜRK’Ü ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ’NİN BAŞINDA GÖRMEK İSTİYORUM.
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Yeni Türkiye'nin takip edeceği siyaset, belirsiz ve keyfi olamaz. Bizim siyasetimiz, mutlaka milletin kabiliyet ve ihtiyacıyla mütenasip olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk (1923)

 6 Aralık 2020 Pazar 

Günümüz Türkiye'sinde çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olan Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Kurucular Kurulu 19 Mayıs 1989 tarihli TARİHÇE ’sinde şöyle söylüyordu.

“ Atatürk’ün bedensel varlığının artık aramızda bulunmamasından cesaret alan içteki ve dıştaki kimi olumsuz güçler, O’nun yeni Türk Devletini yaratma doğrultusunda ilk adımı attığı 19 Mayıs 1919’un üzerinden tam 70 yılın geçtiği bu günlerde, Atatürk devrim ve ilkelerine karşı, açık ya da kapalı saldırılarını doruğa ulaştırmış bulunmaktadır. Bundan daha kötüsü, plânlı ve sinsi bir çalışma ile, o devrim ve ilkeleri gelecekte yok etmek çabası içindeler........
Bu durum karşısında Atatürk devrim ve ilkelerinin, toplumsal sorunlarımızın çözümlenmesinde ışık tutucu niteliğe ve yaratıcı güce sahip olduğuna inananlar, “Atatürkçü Düşünce Derneği'ni kurarak, O’nun devrim ve ilkelerinin gelecekte de egemen olmasına katkıda bulunma ve onlara bekçilik yapma zorunluluğunu duymuşlardır.”

Bugün 31 yaşına erişen Atatürkçü Düşünce Derneği; tüm yurt sathına yayılmış şubelerinin yönetimlerinde liyakatli kişiler bulunduğu dönemlerde çok başarılı hizmetler yapmıştır. Anayasanın emrettiği gibi Atatürkçü Düşüncenin yayılmasında ve insanlarımız tarafından benimsenmesinde önemli işlevler üstlenmiştir.

ADD; son bir kaç yılda Atatürk’e ve Atatürkçü Düşünceye tüm yurtta saldırılar sürerken ne yazık ki kendisine düşen toplumu aydınlatma görevini yeterince yerine getirememiş ve olaylar karşısında sessiz kalmayı tercih etmiştir. Bu pasif tutumuyla kurumun başlangıç dönemindeki aktivitesinden çok uzaklaştığını görmek gerçek Atatürkçüleri üzmüştür.

Aralık 2020’de bu kurumun çok daha aktif olması ve tüm Atatürkçüleri bünyesinde toplaması gerekmektedir.

Basında yer alan haberlere göre Emekli Tuğamiral Türker Ertürk Atatürkçü Düşünce Derneğinin Başkanlığına aday olmuştur. Amiral Ertürk’ü on yılı aşkın bir süredir dikkatle takip ediyorum. Kendisi bilgisini, görgüsünü ve kültürünü siyasetin dışında kalarak Türk milletinin hizmetine sunmak için büyük çabalar harcayan aydın bir kişidir. Atatürkçü Düşünceye inanmış ve Atatürkçülüğü yaşam tarzı haline getirmiş gerçek bir Atatürkçüdür. On yıldır tek kişilik ordu gibi çalışarak Türk halkını aydınlatma yönünde çok başarılı hizmetler üretmiş olan Amiral Ertürk’ün Atatürkçü Düşünce Derneği gibi köklü bir kuruluşun başına geçtiğinde yapacağı hizmetlerin çok daha etkin ve kalıcı olacağına inanıyorum.

Kendisini gönülden destekliyorum. Çalışkanlığı ve büyük enerjisi ile ADD’nin Türkiye’nin güçlenmesi ve kalkınmasında adeta bir lokomotif gibi görev yapacağını değerlendiriyorum.

Seçildiği takdirde Tahir Tamer Kumkale olarak fikir ve düşüncelerimle her platformda kendisine yardımcı ve destek olacağıma söz veriyorum. Buradan Atatürkçü Türk aydınlarına da çağrı yapıyorum ve son on yıllık performansı ile liyakatini ispat eden Amiral Türker Ertürk desteklemeğe davet ediyorum.


Dr. Tahir Tamer Kumkale
6 Aralık 2020 Pazar

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale