10 Kasım 2023 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM......

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


KORONA VİRÜSÜ NEDİR?
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

İnsanları mesut edeceğim diye onları birbirine boğazlatmak insanlıktan uzak ve son derece üzülünecek bir sistemdir. İnsanları mesut edecek yegâne vasıta, onları birbirlerine yaklaştırarak, onlara birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını temine yarayan hareket ve enerjidir. ( Gazi Mustafa Kemal Atatürk–1931)

 14 Mart 2020 Cumartesi 

PSİKOLOJİK HAREKATÇI GÖZÜYLE KORONA VİRÜSÜ NEDİR?
--------------------------------------------------------------------------
Dünya ülkeleri kısa bir süre önce Çin'de başlayan KORONA VİRÜSÜ olayıyla meşguller. Tek gündem maddesi bu. Ülkeler virüse karşı mücadele için tüm güçlerini seferber ediyorlar.
Peki nedir bu? Neden ve niçin ÇİN’den başladı?

Kanaatimce bu durum, dünyayı asırlardır kendi koyduğu kurallara göre yöneten küresel güçlerin (Tapınak Şövalyeleri, CFR, BILDERBERG v.s.) dünyaya düzen vermek istediği ve ülkeleri istediği düzende tutmak için başlattığı biyolojik savaşı anlatmaktadır.

Bundan öncede ASYA GRİBİ, HONKONG GRİBİ, KUŞ GRİBİ, SARS VİRÜSÜ gibi küresel salgınlar çıkartılarak dünya devletlerine dersler verilmiş ve ülkelerin güçleri küresel patronların istediği düzeye ininceye devam ettirilmiş, bilahare daha önceden hazırlanmış aşılar piyasaya çıkartılmış, aşı satışlarından çok büyük kazançlar sağlanıp bir taşla birkaç kuş vurularak oyuna son verilmiştir..

Bu defada durum aynidir. Oyun tarihteki örneklerine uygun şekilde kontrollü bir şekilde oynanmaktadır.

İlk hedef Çin’dir. Hızla ve vaktinden evvel büyüyerek güçlenen ÇİN’in ekonomisine balta vurarak ÇİN’e süper güç olma yönünde darbe indirmektir. Bu hedef başarılmıştır. Çine daha uzun bir süre normal sistemine devam edemeyecektir. Çin ekonomisi küresel dünyayı tehdit etmekten çıkacak sadece kendi iç piyasasına yönelik olacaktır..

İkinci hedef Rusya’dır. Putin ile şaha kalkan Rusya artan petrol ve doğal gaz fiyatları ile kısa sürede zenginleşmiş, ekonomisini düzeltmiş, yeniden bir süper güç olduğunu ortaya koyarak Suriye'de tarihi hedefleri olan sıcak denizlere ulaşmıştır. Şimdi düşürülen petrol fiyatları ile maddi sıkıntı içine girecek Rusya bir müddet daha küresel aktör olmaktan uzaklaşacak ve ancak kendi kendini yönetir bir duruma gelecektir.

Üçüncü ana hedef Almanağının başını çektiği Avrupa'nın gelişmiş ülkeleridir. Güçlenerek ABD’ne rakip bir dünya devi olmaya çalışan Avrupa devletlerinin aslında sanıldığı kadar güçlü olmadıklarını anlayarak küresel güç olma sevdasından vazgeçerek Avrupa'dan dışarıya açılmalarının önüne set çekilecektir.

Son hedef ABD’dir. Soğuk savaş döneminden beri tek dünya lideri konumunda bulunan ABD’ne gücünü koruduğu, fakat Trump ile yürütülen politikalarında tutarsızlıklar bulunduğu gösterilecektir. Bu dönemde ABD; bazı noktalarda ki eksikliklerini tamamlama sürecine girecektir.

Peki bu gidiş ne zamana kadar devam edecektir. Bunu bilmek önceden mümkün müdür?

Evet mümkündür. Bu oyunu planlayan Tapınak Şövalyeleri istedikleri hedefe ulaşınca durdurma düğmesine basacaklardır. Şimdi virüsün dünyaya tamamen yayılmasını bekliyorlar.. Bu arada bu virüsün etkilediği yerlerin çok fakir ve yoksul Afrika ve Asya ülkeleri değil zengin ve refah içinde yaşayan güçlü ülkeler olması da kurgulanan senaryo gereğidir.

Şimdi sıra bu virüs için önceden hazırlanarak depolanan aşı ve karşı sağlık tedbirlerinin devreye sokulmasına gelmiştir. Sanırım bu aşı işinden de hayal dahi edilemeyen meblağlarda paraların kazanılacağı ve küresel güçlerin gücüne güç katılacağı açıktır.

Benim kanaatime göre dünya ülkeleri önümüzdeki iki ay daha her türlü iç ve dış sorununu erteleyecekler ve gündemlerini sadece virüs işgal edecektir. Sonra konu birdenbire gündemden çıkacak ve yeni hazırlanan senaryolar gündeme dahil edilecektir.

Peki bu büyük oyunu önlemenin çaresi yok mudur? Hayır yoktur. Oyun devreye sokulmuştur ve ok yaydan çıkmıştır.. Ülkeler bu oyun içinde sadece kendilerini koruyucu basit tedbirler alabileceklerdir.

Ve bu oyun her zaman olduğu gibi başlatan tarafından bitirilecektir.


Dr. Tahir Tamer Kumkale
14 Mart 2020 Cumartesi

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale