10 MAYIS 2024 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


İYİ PARTİ KURULTAYI
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Bir milletin siyasi alın yazısında mevki sahibi olabilmek için onun ihtiyacını görebilmek ve onun kudretini takdirde ehliyet sahibi olmak birinci şarttır. Gazi Mustafa Kemâl Atatürk (1927)

 3 Nisan 2018 Salı 

İYİ PARTİ' nin Olağanüstü kurultayı pazar günü Ankara'da gerçekleşti. 300 gazetecinin katıldığı kurultay sadece Halk TV. ekranlarından yayınlandı. Katılan diğer gazeteciler sadece seyrettiler. İYİ Parti üyelerinin bir gövde gösterisi şeklinde cereyan eden bu kurultay yabancı basının ilgisine rağmen ne yazık ki iktidar medyası tarafından görmezden gelindi.

Oysa katılım tüm engellemelere rağmen katılım olağanüstü idi. 100 000 civarında katılımcının olması parti kurultayları için Türkiye'de bir ilktir. Bu husus halkın destek ve teveccühünü göstermektedir. Görülen o ki ciddi bir iktidar alternatifi parti artık oluşmuştur ve göreve hazır hale gelmiştir.

İYİ Parti organizasyonunun görmezden gelinmesi ve yok sayılmasının tek kazançlısı bizzat İYİ Parti olmuştur. Aslında günümüz sosyal medya ve iletişim imkanları dikkate alındığında böyle bir organizasyonu halktan saklamanın imkanı da yoktur.

Psikolojik ve sosyolojik açıdan teknik adam gözüyle konuyu irdelediğimizde iktidara yakın medyanın çok yanlış yaptığı söylenebilir. Bu davranış kamuoyunda İYİ Partinin gücünün iktidarı korkutacak düzeye geldiği algısını yaratmıştır ve bu algı sosyal medya ile tüm ülkeye anında yansıtılmıştır.

Kanaatimce kuruluşundan itibaren olağanüstü bir hızla büyüyen İYİ Partinin bugünkü güçlü duruma gelmesinin başlıca sebebi iktidar medyasının bu partiyi özellikle yok farz etmesidir. İnsan oğlunun bilinmeyen ve ortada görülmeyene ilgi duyması doğal yapısının gereğidir.

İktidar yöneticilerine tavsiyem; artık İYİ Partinin varlığını kabullenmeleridir. İşte görüyorsunuz sizler yok farz edince yok olmuyorlar. Onları tanıyın ve teşkilatlarınızla tanıştırın.. Yoksa mücadele etmeniz her geçen gün daha da zorlaşacaktır...


Dr. Tahir Tamer Kumkale
3 Nisan 2018 Salı

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale