10 MAYIS 2024 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


SUBAYIN ÜZERİNDE NE ARIYORSUNUZ VE NE BULMAYI ÜMİT EDİYORSUNUZ?
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Dünyanın bize hürmet göstermesini istiyorsak, evvela bizim kendi benliğimize ve milliyetimize bu hürmeti hissen, fikren, fiilen, bütün iş ve hareketlerimizle gösterelim; bilelim ki milli benliğini bulmayan milletler başka milletlerin avıdır. Gazi Mustafa Kemâl Atatürk (1923)

 30 Ekim 2016 Pazar 

29 Ekim'de Anıtkabirde yapılan törenlere katılan subaylar, görevli astsubaylar tarafından dedektörle ve elle aranarak Anıtkabir sahasına alınmışlar. Gazeteler boy boy bunun görüntülerini yayınladılar. Ve bu görüntüler utanç verici idi..

30 yıl subaylık yaptım. 30 yıl şerefle taşıdığım üniformanın bir parçası olarak belimde silah taşıdım. Silah subayın kolu -bacağı gibi vücudunun ayrılmaz bir parçasıdır. Anlamı da ben her zaman ülkemi korumaya hazırım demektir.

Bu durumda inzibat astsubayları subayların üzerinde ne aradılar?

Bir astsubaya üst ve amiri konumundaki subayların üstlerini arama emrini kim verebilir?

Ve bir subay üstünü astlarına aratma rezaletine nasıl alet olabilir.?

Bu görüntüler benim görev yaptığım ordunun kültürüne hiç yakışmıyor..Ve aklımıza hemen gelen soru şu oluyor. Ben hangi orduda görev yaptım ?

Bizim 70 yaşında gördüğümüzü inşallah ordunun komuta kademesi de görmüştür. İnşallah bir daha böyle yüz kızartıcı bir durumla askerlerin rencide edilmesine izin vermezler..

Üstünde silah aranan subayların gururla taşıdıkları o silahlarla vatan topraklarını koruyacakları gerçeği asla unutulmamalıdır..


Dr. Tahir Tamer Kumkale
30 Ekim 2016 Pazar

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale