08 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM............

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


ŞEHİTLERİN ATEŞİ BU DEFA AKÇAY'A DÜŞTÜ
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

İnsanları mesut edeceğim diye onları birbirine boğazlatmak insanlıktan uzak ve son derece üzülünecek bir sistemdir. Gazi Mustafa Kemâl Atatürk (1931)

 6 Nisan 2016 Çarşamba 

Türkiye’nin en sakin ve en huzurlu beldelerinden Edremit/İkizçay mahallesinde üç gün önce dualarla toprağa verdiğimiz 22 yaşındaki Şehit Uzman Çavuş Aycan Özdil’in acısı tazeliğini korurken bu defa ayni sokaktan arkadaşı Tankçı Uzman Çavuş Özcan Mutlu’nun Şırnak/Uludere’den şehadet haberi geldi.

Tüm Körfez halkı şehitleri için ayağa kalktı. Şehit ailesinin acısını paylaşmak için insanlar birbiri ile yarıştı. Ama acı gerçek değişmedi. Ateş yine düştüğü yeri yaktı. Analar yine ağladı..

İnsanlar şehit evlatlarının ardından gözyaşı döküp son görevlerini yerine getirirken terörü ve teröristleri bir ağızdan lanetlediler. Teröre karşı Türk milletinin tüm fertlerinin tek vücut halinde yumruk gibi dimdik durduğunu dünyaya haykırdılar.

Komşularımla birlikte bire bir yaşadığım bu acı dolu günlerin sonunda beni sevindiren tek husus vardır. O’da küresel güçlerin ve içimizdeki satılmış uşaklarının ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar bu ülkede asla bir Türk-Kürt çatışmasının yaratılamayacağı gerçeğini bir kere daha yaşayarak görmüş olmamdır..

Tüm profesyonel psikolojik algı çalışmalarına rağmen Anadolu'da Kürt-Türk ayrılığı yaratılamamıştır. Türk milleti, Türk’ü ile Kürd’ü ile emperyalizmin maşası PKK Bölücü terör örgütüne tek vücut halinde vatanımızı korumaya ve uğurda şehit ve gazi olarak Anadolu’yu vatanlaştırmaya devam edecektir..

Şehit evlatlarımız kanlarıyla Anadolu topraklarının bölünmez bütünlüğünü perçinlediler.

Ordu-Millet Türkler olarak şehitlerimizle gurur duyuyoruz.

Allahın rahmeti üzerlerinde olsun....


Dr. Tahir Tamer Kumkale
6 Nisan 2016 Çarşamba

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale