08 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM............

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


ÇANAKKALE’Yİ UNUTMAYACAĞIZ…VE ASLA UNUTTURMAYACAĞIZ…
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Türk Milletinin kanında, kromozomlarında atalarından geçen kahramanlık cevheri, üstün savaş mirası vardır. Bu cevheri iyi kullanan komutan tarihte ve gün içinde zafere ulaşmıştır. Çanakkale Zaferi de, diğer zaferlerde Türk komutasının, Türk erinin eseridir. (Gazi Mustafa Kemâl Atatürk)

 17 Mart 2024 Pazar 

Bugün 18 Mart 2024. Ve biz bugün emperyalizme karşı kazandığımız muhteşem Çanakkale Zaferinin 109 uncu yılını kutluyoruz...

Ne yazık ki, bu emsalsiz tarih olayını yeterince bilmiyor, örnek almıyor ve genç nesillere anlatamıyoruz. Oysa Çanakkale; Türk milletinin milli gururu ve haysiyetini emperyalist güçlere karşı nasıl savunduğunu hatırlatan bir destanlar manzumesidir.

Çanakkale; çıplak insan gövdesinin tahrip gücü yüksek zırhlı ateş makinelerini alt etmesidir. Türk kahramanlığının dünya tarihine altın harflerle mıhlanmasıdır.
Orada Miralay Mustafa Kemal güvendiği ve inandığı Türk Milletinin gücünü görmüş ve inancını güçlendirmiştir. Kurtuluş Savaşımızı yaratanlar, Çanakkale’nin kahraman askerleri ve ruhları bu müdafaanın kazandırdığı manevi güçle dolu olan genç nesildir. Bu insanların hepsinde “Biz Çanakkale’de dünyayı dize getirmiştik. Kurtuluş ve varoluş mücadelemizde de yine cihanı mağlup edebiliriz. Mutlaka kazanacağız” inancı vardı.

Milletimiz bu savaşa sahip çıkmalıdır ve her taşı, her karış toprağı kanla yoğrulmuş bu kutsal toprakları adeta Kabe’yi tavaf eder gibi ziyaret etmelidir. Şehitlerin kanlarından yükselen o havayı teneffüs etmelidir. Genç nesillerimiz kendi topraklarımızda bulunan binlerce kilometre öteden gelip burada ölen yabancı askerlerin mezar taşlarında yazılı olan “Vatanları için öldüler “ ibaresini görüp ibretle düşünmelidir. Eğer onların vatanı burası ise bizim vatanımız neresi? sorusuna cevap aramalıdır.

Türk Milletinin birlik, beraberlik ve bütünlüğünün temini için Çanakkale emsalsiz bir hazinedir. Oysa bizim çocuklarımızın çoğunun Çanakkale’den haberi dahi yoktur. Evlatlarımız planlı ve programlı olarak eğitim için Çanakkale’ye götürülmemiştir. Çanakkale’deki kutsal hazineleri gösterip Türklük şuuru çocuklarımızın beynine kazınmamıştır.

Başta ailemize KUMKALE soyadını veren Çanakkale/Kumkale Muharebeleri gazisi P.Yarbay Tahir Bey olmak üzere bu muhteşem zaferi bize kazandıran aziz şehitlerimizi saygı ile anıyorum.

Kahraman ceddimin ruhları Şad Olsun.


Dr. Tahir Tamer Kumkale
17 Mart 2024 Pazar

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale