10 MAYIS 2024 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


SEÇİM PROPAGANDASI
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar, elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar. (Gazi Mustafa Kemâl Atatürk - 1924)

 4 Mayıs 2023 Perşembe 

Bu ülke insanının can ve mal güvenliğinden doğrudan sorumlu İçişleri Bakanlığı makamında oturan Süleyman Soylu adlı kişi ile ilgili haber aynen şöyle; İçişleri Bakanı ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa’da STK Başkanlarıyla kahvaltı programına katıldı. LGBT+Q bireylerini hedef alarak ilginç iddialarda bulunan Soylu, “Hani Hani LGBT+Q diyorlar ya onun içerisinde hayvanla insanın evlenmesi de var” dedi. Yani diyor ki; “eğer muhalefet iktidara gelirse insanların hayvanlarla evlenmesine izin verecektir.

Okuyan, okuduğunu anlayan ve yazan ben, 76 yaşına kadar böyle bir tanımlamaya ve konuşmaya hiç şahit olmadım. İnsan beyninin ve hayal gücünün bu derece mantıksız ve marazi bir cümle kurabileceğini asla düşünmedim.

Nedir yahu?.Nerede yaşıyoruz.? Biz neyiz? Biz hayvanmıyız? Biz nasıl bu hale geldik.? Bu beyefendi nasıl bir evlilik düşünüyor acaba.?

Saatlerdir insan ile hayvan evliliğinin nasıl olabileceğini gözümde canlandırmaya çalışıyorum. Bir insan bir fille, kedi ile, kuş ile zürafa ile, kaplan ile hayvan olduğuna göre bir örümcek ile nasıl ve hangi makamda evlenebilir. Bir yılan bu evliliği kabul ettiğini nasıl söyler. Hadi bunun için özel evlilik daireleri yaptık. Peki bu evli çift nerede nasıl yaşar.? Bayan fil kocasının soyadını mı alır yoksa sadece hayvan olarak mı anılır.?

Yeter yahu. Beynim duracak. Bu nasıl bir şey Süleyman Soylu?. Sen biliyordun ki bunları söylüyorsun. Ve seni dinleyenlerin sana inanarak muhalefet partilerine hayır diyeceklerini düşünerek hareket ediyordun..

Pes diyorum. Düşüne düşüne aklımı yitireceğim. Çok mu abarttım diyorum. Ama basının önünde kurduğu cümleyi tekrar tekrar okuyunca yanlış olmadığını ve bu cümleyi inanarak kurduğunu görüyorum. Evet benim, ailemin ve de 85 milyonun can ve mal güvenliği bu düşüncede bir kişinin iki dudağı arasında.

Türkiye ve Türk insanı bu derece aşağılanmayı hak etmiyor. Ben inanıyorum ki tüm muhalefet partileri bir araya gelip Ak Partiye nasıl zarar veririz diye düşünseler Süleyman Soylunun bu cümleleri kadar asla zarar veremezlerdi.

Soylu’nun bu sözlerinden sonra yapılacak ilk hareket şu olabilirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan; derhal doktorları devreye sokarak bu kişiyi akli melekelerini yitirdiği gerekçesi ile makamından alıp insanlara daha fazla zarar vermesin diye tecrit etmeliydi. Ve tüm milletimizden özür dileyerek , kendilerinin asla insanların hayvanlarla evlenmesi gibi bir konuya inanmadıklarını haykırmalıydı.

Peki şimdi ne olacak?

Bu kişinin görevde kalması halinde kendisine bağlı kolluk kuvvetleriyle seçim güvenliği ve can güvenliğimiz nasıl sağlanacak.

Ak Parti dönemindeki icraatlara pek çok kez şaşırmış ve bu kadarda olmaz demişizdir. Ama bunun kadar abesle iştigal eden bir zırvaya şahit olunmamıştır.
Sanırım Süleyman Soylu ile Türk milleti dünya tarihinde de bir ilki başarmıştır. İnsan ve hayvan evliliğini gündeme getirerek dünyada yeni bir dönemin öncüsü olmuştur.

Son söz. AKLIMIZA MUKAYYET OL YARABBİM…


Dr. Tahir Tamer Kumkale
4 Mayıs 2023 Perşembe

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale