10 MAYIS 2024 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


MİLLET İTTİFAKI ORTAK MUTABAKAT METNİ YAYINLANDI…HAYIRLI OLSUN..
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.(Gazi Mustafa Kemal Atatürk)

 30 Ocak 2023 Pazartesi 

“Millet İttifakı’nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni, altı siyasi parti genel başkanının katıldığı toplantıda açıklandı. 244 sayfadan oluşan metinde dokuz ana başlık altında 2 binden fazla yeni düzenleme yer aldı. Metinde iktidara gelinmesi halinde yaşanacak tüm değişikliklere yer verildi.”

Yukarıdaki metin Türkiye’nin son 20 yılının en Flash Haberidir.

Çünkü, birbirine benzemeyen ve sahada birbirinin rakibi olan altı siyasi parti; bugüne kadar görmeye alışık olmadığımız şekilde çok büyük bir irade ve özveri göstererek ülkemizin geleceği için mucize kabul edilebilecek ortak bir mutabakat metni üzerinde anlaşmışlar ve bunu gerçekleştirmek için Türk milletine söz vermişlerdir.

Bu metin Türkiye’nin demokrasi ihtiyaçlarının tamamen karşılanması için vazgeçilemez bir Taahhüt (bir şey yapmayı üstüne alma, üstlenme) Senedidir. Ve ülkemizin bütünlüğü, birlik ve beraberliği için çok ciddi bir teminattır.

Altı değişik partinin bir araya gelerek ortak hareket etmesi faaliyeti çok partili demokratik yaşamımız için bir ilktir. Dünya siyasi tarihi içinde örnek bir çalışma olarak tarihteki yerini alacaktır.

Kendisini sıkıntıda hisseden her birey bu metinde derdine çare olabilecek vaatlar bulabilecektir. Ben emekli kurmay subay kimliğimle özellikle Türk Silahlı Kuvvetlerinin güçlendirilmesine ilişkin hususların doğru olduğunu değerlendiriyorum.

Türkiye, Anayasa ve yasaların geçerli olduğu bir ülke olarak kaldığı sürece Altılı Masanın geçmiş bir yıllık çalışmaları ışığında Ortak Mutabakat Metninin uygulamasında başarı kaçınılmaz olarak görülmektedir.

Devletimiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum..Dr. Tahir Tamer Kumkale
30 Ocak 2023 Pazartesi

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale