29 ŞUBAT 2024 PERŞEMBE

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


İŞTE BİZİM ATAMIZ
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Milletleri sevk ve idare eden adamlar, tabii evvela ve evvela kendi milletinin varlığının ve mutluluğunun yaratıcısı olmak isterler. Fakat ayni zamanda bütün milletler için ayni şeyi istemek lazımdır.

 30 Ocak 2023 Pazartesi 

Türkiye Cumhuriyeti Devletini Osmanlının külleri üzerinde yoktan var eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 20'nci Yüzyıla damgasını vuran ve 21'inci Yüzyılda da fikir ve düşünceleri ile hem Türkiye'ye ve hemde tüm insanlığa ışık tutmaya devam eden bir dünya lideridir.

Türk milletinin gönlündeki Atatürk sevgisi tüm saldırılara karşı Cumhuriyetimizi dimdik ayakta tutmaktadır. Buna rağmen ülkemizde bu büyük insanı tanımamakta direnen pek çok gafil, cahil ve beyinleri satın alınmış zavallılar bulunmaktadır.

Bu bir avuç zavallı ve kandırılmış insan Atamıza ve eserlerine saldırarak ve adeta O'nu yok sayarak bu ülkenin gücünü zayıflatacaklarına inanmışlardır. Oysa onlar, bu ülkede Atatürke ve hatırasına yapılan her saldırının Türk milletinin Atasına olan bağlılığını ve sevgisini çoğaltmakta olduğunun farkında bile değillerdir.

Atatürk ve Atatürkçü Düşünce'nin günümüzde sadece Türkiyenin değil, tüm insanlığın sahiplendiği muhteşem bir değer olduğuna tüm dünya milletleri şahittir.

Milli liderimiz Atatürk ile ilgili olarak ABD’de yaşayan değerli kardeşim Sayın Safiye AKAD Hanımdan aldığım bir mesajı gururla paylaşıyorum… Sizlerinde paylaşmanızı istiyorum…
-------------------------------------------------------
Arnold Ludvıg ABD’li meşhur bir Psikiyatri Profesörüdür.

Türkiye’ye hiç gelmemiştir.

Yazdığı “KING OF THE MOUNTAIN” kitabı ile dünya çapında üne sahiptir. Kitabındaki bir bölüm çok dikkat çekicidir. Bu bölümün ismi “ In one of the most comprehensive and insighful studdies of political leadership ever undertaken”

İsminden de anlaşılacağı gibi dünyada ülke yönetmiş politikacılarla ilgili bir kitaptır. Yani bu kitap 20’ nci yüzyılda dünya liderleri ile ilgili yapılmış bir seri araştırmayı kapsamaktadır.

Prof. Ludvig kitabında dünya liderleri arasından seçtiği 2000 kişiyi ele almış ve bunları ayni ölçütlerdeki kriterlere göre değerlendirmiştir.

Kendi ülkelerini yönetmiş Saddam’dan Kaddafi’ye, Mao’dan Roosevelt’e, De Gaulle’den Nehru’ya, Churchill’den Hitler’e, Mussolini’den Mandela’ya, Stalin’den Nasır’a ve Arafat’a kadar tüm liderleri incelemiş ve bu titiz çalışmanın kitaplaşması tam 18 yıl sürmüştür..

Bu kapsamlı araştırma sonunda öne çıkan belli başlı 377 devlet adamı belli ölçütlere göre değerlendirilmiştir. Öne çıkan bu liderlerin hepsine ayni olmak üzere 200 kadar değişik kıstas uygulanmıştır.

Bu kıstaslara göre 1 den 31‘e kadar değişken puanlar verip değerlendirilmiş ve bir sıralama yapılmıştır. Prof. Ludvig’in uyguladığı testin tam adı”POLITICAL GREATNES SCALE”(PGS) olarak tanımlanmış ve sıralama buna göre yapılmıştır.
Örneğin en çok Roosevelt ve Mao 30’ar puan almışken, Nehru 25, Churchill 22, Golda Meir 12, Fidel Castro 23, Lenin 28 Kennedy 15 puan almışlardır.

Sadece tek bir lider 31 puanla ilk sırayı almıştır. Bu lider de “VISIONARY” sıfatıyla Yirminci Yüzyılın gelmiş geçmiş en büyük devlet adamı unvanına layık görülmüşür.

Bu lider kim olabilir diye merak ettiniz haklı olarak. Evet işte o lider devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Ve işin en ilginç olan tarafı da yazılı ve görüntülü Türk basınının bu haberi duyurmamış olmasıdır. Evet Türk halkı gurur duyduğu Atası hakkındaki bu güzel haberden mahrum bırakılmıştır.

Bizlerin ilk görevi sizlereden gizlenen bu gerçek bilgileri size iletmektir.
Saygılarımla,

Prof Dr. Vural Cengiz , Gurbetteki Atatürkçü Bilim Adamları Derneği ABD Yöneticisi…
--------------------------------------------------


Dr. Tahir Tamer Kumkale
30 Ocak 2023 Pazartesi

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale