10 Kasım 2023 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM......

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


BİLDİRİ-YORUM 23 YAŞINA GİRDİ
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Yeni Türkiye'nin takip edeceği siyaset, belirsiz ve keyfi olamaz. Bizim siyasetimiz, mutlaka milletin kabiliyet ve ihtiyacıyla mütenasip olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk (1923)

 10 Ocak 2023 Salı 

1994 yılında Dr.Atilla Bilge BORAN müstear ismini kullanarak GÜNAYDIN Gazetesi Strateji sayfasını hazırlayarak başladığım “Çalışan Gazeteciler” kariyerime hiç ara vermeden gururla devam ediyorum.

1996 yılında “BİZİM ANADOLU GAZETESİ”nde Dr.Tahir Tamer Kumkale adı ile başladığım makale yazarlığını muhtelif gazete ve dergilerde aksatmadan sürdürdüm.

Bilgisayar ve internetin yayın hayatına girmesi ile birlikte “Çalışan Gazeteciler Günü” olan 10 OCAK 2000 tarihinde sadece 2 MB kapasitelik bilgisayarımı kullanarak son derece kısıtlı imkanlarla Bildiri-Yorum (http://www.kumkale.net) sitesini yayına soktum.

O gün siz İYİ İNSANLARA şöyle seslenerek ilk yazımı yayınlamıştım.
-------------------------------------------

"MERHABA İYİ İNSAN

İYİ İNSANLARA BİLDİRİYORUM sitesinde; devletimiz, milletimiz, kutsal vatan toprağımız için çarpan kalplerin, düşünen beyinlerin, bu uğurda verilen mücadelelerde yetişmiş mümtaz insanların fikir ve düşüncelerini bulacaksınız.

Bu sayfalar; 2000'li yılların dünyasını yönlendirecek Türklerin ve Türklüğün ışığını dünya insanlığına yayacaktır. Atatürk İlke ve İnkılaplarının gerçek sahibi ve Atatürkçü Düşünce Sisteminin yılmaz savunucusu olan iyi insanların fikir nurları; Türk dünyası ile birlikte dünya insanlığını da aydınlatacaktır.

Kalbi vatan sevgisi ile çarpan İYİ İNSAN'lar aramıza hoş geldiniz. Her biri yaşanmış tecrübelerin , çekilen sıkıntıların, daha iyiye ve daha güzele ulaşma gayretlerinin doğal bir sonucu olan fikirleriniz kutsaldır.

Yarının güçlü Türkiye'sinin meydana getirilmesinde ve meydana çıkan yapının sağlamlaştırılmasında her fikir birer yapı taşıdır. Bu taşlar çoğaldıkça yapı daha da güçlenecektir."
-------------------------------------------
23 yaşına giren Bildiri-Yorum geçen süre içinde hiç kapanmadan yayına devam etme başarısını gösterdi. Günümüze gelindiğinde mevcut 1469 makale ile 12.600 sayfalık bir bilgi hazinesine erişti.

BİLDİRİ-YORUM, Türkiye ve dünyadaki en eski sitelerden biri olduğu için Google tarafından özel korumaya alınıp güvenlikli site seçilmiştir. Yani google arama motoruna yazdığınız her kelime eğer bu sitede varsa öncelikli ilk yirmi site içinde yer alması sağlanmıştır.

Sadece yazı başlıklarının 72 sayfa tuttuğu bu sitenin dimdik ayakta kalmasını tamamen oğlum yazılım uzmanı Сoşkun Τuna Κumkale'ye borçluyum. O olmasaydı sitenin günümüze ulaşması asla mümkün olamazdı.

Sitemin devamlılığında vefakar okuyucularımın destekleri de çok etkili oldu. Onlar devamlı arayarak soruları ve fikir katkıları ile siteyi canlı tutmamı sağladılar.

Ömrüm yettiği ve akıl sağlığım elverdiği sürece BİLDİRİ-YORUM yayınına devam edecektir. Bu siteyi kurup çalıştırmamı sağlayan İYİ İNSANLAR'ı saygı ile selamlıyorum. Sevgi ile kucaklıyorum..


Dr. Tahir Tamer Kumkale
10 Ocak 2023 Salı

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale