10 Kasım 2023 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM......

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


ŞAHLANIŞ HAREKETİ ŞAHLANIŞ PARTİSİNE DÖNÜŞTÜ………… İNANIYORUM Kİ ŞAHLANIŞ GÜNEŞİ TÜRKİYEYİ KAPLAYACAK ?
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Yeni Türkiye'nin takip edeceği siyaset, belirsiz ve keyfi olamaz. Bizim siyasetimiz, mutlaka milletin kabiliyet ve ihtiyacıyla mütenasip olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk (1923)

 21 Nisan 2022 Perşembe 

Sahlanış Hareketi Başkanı Mehmet Mahmut Yıldız Bey tam 32 yıldır başarıyla sürdürdükleri siyasi faaliyetlerinin devamı için son noktayı koydu ve 17 Nisan 2022’de hareketi partileştirdi . Böylece ŞAHLANIŞ PARTİSİ mazbatasını alarak siyasi arenada söz sahibi oldu.

Şahlanış Hareketi üst yönetimini yirmi iki yıldır tanıyor, çalışmalarını yakından izliyor ve artık partileşmeye hazır olduklarını görüyordum. Bu yüzden son gelişme benim için sürpriz olmadı. Yeni partiyi gönülden alkışlıyorum. Kalpleri vatan sevgisi ile dolu ve Atatürkçü Düşüncenin ısrarlı takipçisi olan Şahlanış kadrolarının ülke yönetimini liyakatle icra edeceklerine inanıyorum. TC. Devleti ve Türk Milleti için hayırlı olmasını diliyorum.

1990 yılından beri kurucu liderleri Murat Altun Bey başkanlığında siyasi dernek olarak ülke yönetimine talip olmanın hazırlıklarını yapan Şahlanış Hareketi; önce sosyal medyada yani siber alemde sesini duyururken yaptıkları toplantılar, ziyaretler ve önemli konularda getirdikleri çözüm önerileri ile Türk kamuoyunun gündeminden hiç düşmediler. Tanıtım ataklarıyla Atatürkçü fikir ve düşüncelerini yaymaya çalışırken, siyasi parti olarak iddialı olabilmek için teşkilatlanma gayretlerine de tüm Anadolu sathında devam ettiler.

Benim yazılarımı Bildiri-Yorum sayfalarından takip edenler “Siyaset ve Siyasi Ahlak” ile ilgili düşünceleri sıkça tekrarladığımı bilirler. Siyasetin geldiği düzeysizlik dolayısıyla ülkemizin içine düştüğü çıkmazlardan nasıl kurtulabileceğimiz konusunda fikirlerim son derece açık ve berraktır. Siyasi faaliyetlerin, kariyerinde en üst düzeye erişmiş bilgili, tecrübeli, cesur, vatansever ve aydın insanların işi olduğunu her zaman ve her platformda bıkmadan dile getirdim. Bugün iyi ve milli düşünen lider karakterli beyinlerimizi siyaset sahnesinden uzak tutmak için müthiş bir çaba harcandığı da bir gerçektir. Ülkeyi idare etme sanatı olan siyaseti yapabilecek mesleğinde sanatkar olma noktasına erişmiş kişilerin ısrarla siyasetin dışına kaçırıldığını her zaman vurguladım.

İşte şimdi Türk siyasi yaşamının gerçek siyasi liderler ve liyakatli siyasetçilerle buluşma zamanı gelmiştir. Partinin Genel Başkanı Mehmet Mahmut Yıldız ve hareketin kurucu Başkanı Murat Altun Beyin çalışma arkadaşlarının her biri Türkiyenin uzun yıllardır özlemini duyduğu liyakatlı kişilerden oluşmaktadır.

Şimdi yakın çevremde olup yeterince tanımak fırsatını bulduğum Şahlanış Partisi kadrolarına bir bakalım. Onlar; sıradan yurttaşlar. Paralı-zengin ve halk kitlelerinin dışında yaşam sürdüren kişiler değildir. Mevki ve makam sahibi olarak kamuoyunun gündeminde ön sıralarda yer almamışlardır. Onlar; kendilerini öne çıkarmaktan hoşlanmayan bir avuç vatansever, sade ve tertemiz kalmayı başarmış, yılların verdiği sevgi bağı ile Atatürkçü Düşünce doğrultusunda birbirine kenetlenmiş vatan evlatlarıdır. Sayıları milyonlarla ifade edilemez. Kalabalık değiller. Ama onların her biri birer ordu gibi fikren ve manen kendilerini teçhiz etmiş mümtaz kişilerdir. Her biri siyaset dünyasının Mehmetçiğidir. Özetle bu kadrolar yerli ve millidir. Gücü, Türk Kültürü ve Atatürkçü Düşünceye sıkı sıkıya bağlılıktan kaynaklanmaktadır. Desteği, küresel mihraklardan ve onların yerli işbirlikçilerinden değil, bizzat Türk milletinin özünden almaktadır.

Bilindiği gibi bir ülkenin milli güç unsurlarının en önemlisi olan Siyaset; Devlet işlerini düzenleme ve yönetme sanatıdır. Bunun açık anlamı şudur; siyaseti herkes yapamaz ve herkes canı istediği için siyasetçi olamaz. Siyaset yapabilmek için ancak kendi kariyerinde bir sanatkar seviyesine erişmek, yani yaptığı işi en üst düzeyde yapma zorunluluğu vardır. Bu düşünceden hareket edersek, dünyadaki en zor ve en kompleks faaliyet olduğu bilinen devlet yönetimi işlerinin, sıradan ve niteliksiz kişiler vasıtası ile yerine getirilemeyeceği gerçeğine ulaşırız.

Doğal olarak Türkiye gibi bir stratejik bir coğrafyada yer alan ve küresel mimarların sürekli çalışma alanı olan bir ülkeyi sıradan kişilerin yönetmesi asla mümkün değildir. Bilgisiz, kültürsüz, yeteneksiz, devlet ve millet geleneğini anlamamış, milli hasletlerimiz ve milli gücümüzü yeterince tanıma bilincine erişememiş bir takım insanların mevcut seçim kanunlarına dayanarak yüce meclisimize girmeleri ile günümüzdeki olumsuz "siyasi ahlak ve imaj" hep birlikte yaratılmıştır.

Siyasetçiler; ülkemizin milli gücünü teşkil eden Ekonomik, Askeri, Demografik, Coğrafi, Bilimsel ve Teknolojik, ve Psiko-Sosyal Güç unsurlarını kullanır, bunları seçilen milli hedefler doğrultunda yönetir ve yönlendirir. Bütün milli güç unsurlarının birbirleri ile uyum içinde çalışmalarını sağlar. Bu unsurların bir bütün halinde milli hedeflerimiz doğrultusunda geliştirilmesi için gerekli tedbirleri alır.

İşte bu kadar ağır bir yükü üstlenecek olan siyasetçilerimizin çok özel kişiler olması kaçınılmazdır. Oysa Türk halkı bugün siyaset (politika) kavramını; yolsuzluk, hırsızlık, soygunculuk, güvenilmez ve inanılmazlık kelimeleri ile eş anlamlı olarak algılanmaktadır. Ayrıca halkımız; yalan, yanlış, eksik ve doğruluğundan şüphe duyduğu konuşmaları da "siyaset yapma" şeklinde ifade etmektedir. Bu duruma gelinmesinde Atatürk’ten sonra gelen her seviyedeki siyasetçinin katkısı vardır.

Sonuç olarak;

2022 Türkiye'sinin öncelikli sorunu iyi yönetilememektir. İyi yönetilmek için ülkemizin yenilikçi gerçek liderlere ve bu lider yönetiminde uyumla görev yapacak ülke gerçeklerini iyi bilen Atatürkçü kadrolara ihtiyacı vardır. Şahlanış kadrolarının bu yönetimi en iyi şekilde başaracaklarına inancım tamdır.

Ben, milletine hizmet sevdalısı olarak yönetime talip olan Şahlanış Partisi Genel Başkanı Sayın Mehmet Mahmut Yıldız ve arkadaşlarına özveri ile çıktıkları yolda başarılar diliyorum.

Atatürkçü Düşüncenin ışığından başka hiçbir İzm’le alakası bulunmayan, Türk milletinin öz evlatlarından başka hiç bir yerden destek beklemeyen Şahlanış Partisinin işinin çok zor ve yolunun da çok uzun olduğunu görüyorum.

Yakın gelecekte Şahlanış Partisinin ismini daha sık duyacağımıza ve partiyi kuran bir avuç inançlı insanın çığ gibi büyüyerek ülkeyi kapsayacağına inanıyorum.

Devlet ve milletimiz için hayırlı olsun.. Allah yollarını açık etsin..
Dr. Tahir Tamer Kumkale
21 Nisan 2022 Perşembe

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale