10 MAYIS 2024 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


DİBE VURAN TÜRKİYE EKONOMİSİ VE KORONA VİRÜS SALGINI İLE ÇÖKEN DÜNYA EKONOMİSİNE ŞOK TEDAVİ OLACAK KEMALİST EKONOMİ MODELİ TEK ÇIKIŞ YOLUDUR.
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

YENİ TÜRKİYE DEVLETİ TEMELLERİNİ SÜNGÜ İLE DEĞİL, SÜNGÜNÜN DAHİ DAYANDIĞI İKTİSADİYATLA KURACAKTIR.( Gazi Mustafa Kemal Atatürk-1923)

 17 Kasım 2021 Çarşamba 

- 1991’de Sosyalizm/Kollektivizm çöktü. Sovyetler Birliğinin liderliğini yaptığı Komünizm tarih çöplüğünde yerini aldı.

- ABD'nin liderliğini yaptığı Kapitalizm ise Korona virüsü ile başlayan dönemde çökmenin eşiğine geldi. Korona sonrası yeniden kurulacak dünya iktisadi düzeni için Kapitalizm yeniden kullanılma şansını kaybetti.

- Peki salgın sonrası yeni dünya düzeninin kurulmasında Türkiye ve diğer dünya ülkeleri ne yapacak?. Nasıl bir sistem ile çöken ekonomiler ayağa kalkacak.

- Sorun sadece bizim değil, büyüklü-küçüklü tüm dünya ülkelerinindir.

ASLINDA ÇARE VARDIR.

ÇARE KEMALİST EKONOMİ MODELİNİN UYGULANMASIDIR.


KEMALİST EKONOMİ MODELİ. Yerlidir. Millidir. Sahibi Gazi Mustafa Kemal Atatürktür.

Atatürk’ün üstün dehası ile Türk milletinin ihtiyaçlarının giderilmesinde , Türk milletinin imkan ve kabiliyetleri dikkate alınarak hazırlanarak başarıyla uygulanan bir modeldir.

Tarihten sıfırlandığına inanılan bir ülkenin külleri üzerinde tüm yokluklara rağmen 15 yıl içinde kendi tankını, topunu, uçağını yapabilen, tüm Osmanlı borçlarını ödeyerek enflasyonu tanımayan Türkiye Cumhuriyeti yaratılmıştır.
Bu konuya tam 40 yılımı verdim. Konferanslar ve dersler verdim. 600 sayfalık doktora tezi hazırladım. Bulabildiğim her ortamda anlattım. Kitap ve makaleler yazdım. Televizyonlarda haykırdım. Ama sesimi hiç bir yöneticiye duyuramadım.

Ama ihtiyaç olduğunda dünya ülkelerinin bu sistemi baş tacı edeceğine olan inancımı da asla kaybetmedim.

İşte şimdi günü gelmiştir. Kanaatim odur ki bugün başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlık Kemalist Ekonomi Modeline muhtaçtır ve bu modeli uygulamak üzere birbiri ile yarışacaklardır.

Özellikle ülkemin gerçek ekonomistlerine sesleniyorum.

Dünyanın geleceğini görün ve benim ekonomik konularda amatör bir ruhla yaptığım çalışmayı bulunduğu yerden alarak dünyanın aradığı bir model haline getirin. İşte o zaman ülkemizle birlikte insanlık alemine en büyük hizmeti yapmış olursunuz.


Dr. Tahir Tamer Kumkale
17 Kasım 2021 Çarşamba

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale