08 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM............

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


MERHUM METİN YILDIZHAN'I KAYBETTİK
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Türk milleti ve onun küçük ve büyük yaştaki çocukları çelikten yapılmış heykellerdir; onların ne olduklarını anlamak için onlarla savaş meydanlarında boy ölçüşmek lazımdır. -Gazi Mustafa Kemâl Atatürk- (1937)

 26 Ekim 2021 Salı 

İBRAHİM METİN YILDIZHAN’ı kaybettik.
Türk milletinin ve Türk ordusunun başı sağ olsun.

Değerli dostum, kardeşim, devre arkadaşım, en zor devlet görevlerinde liyakati ile üstün başarılarına bizzat şahit olduğum mesai arkadaşım, Öğretmen Yarbay Dr. Metin Yıldızhan’ı asrımızın menfur hastalığı kanser aramızdan almıştır.

İstihkam subayı olarak Harbiyeden mezun olan merhum askeri başarısını Kıbrıs Barış Harekatı gazisi olarak taçlandırmıştır.

1978-1985 yıllarında 66 Devresinin birlik ve dayanışması için üstün gayret gösteren Metin Yıldızhan bugün Ankara Batıkent merkezinde yer alan 196 dairelik HARBİYE-66 sitesinin mimarlarındandır. Hukuk ve İktisat fakültelerini bitiren, ayrıca doktora eğitimini tamamlayan Yıldızhan kardeşimiz öğretmen sınıfına geçerek uzun yıllar Kara Harbokulunda subaylarımızın eğitimine önemli katkılarda bulunmuştur.

1983 yılında Türk Psikolojik Harekat Teşkilatının kuruluşunda da görev alan değerli kardeşimiz Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinde tarihi değeri yüksek çok önemli hizmetler ifa etmiştir. Yakından şahit olduğum bu hizmetleri asla unutulmayacaktır. Metin Yıldızhan 1988 yılında bu teşkilattan emekli olup Ankara Barosu avukatı olarak emeklilik yaşamını sürdürmüştür.

Tahir Tamer Kumkale ailesi olarak Yıldızhan ailesi ile kalbi bağlılığımız çok derin ve ulvidir. Bu yüzden acım ve üzüntüm büyüktür. Değerli eşi Ayfer Hanım, kızı Dilek ve oğlu Sinan’ın acılarını aynen hissedebiliyorum. Değerli Yıldızhan ailesine, dost ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

O, savaş gazisi kahraman bir Türk subayı idi..
O, tam bir Türk milliyetçisi idi...

O, örnek bir aile reisiydi..

O, engin bilgisi, kültürü, görgüsü ile beyefendi kişiliği ile çevresine gerçek güven ve itimat telkin eden mümtaz bir insandı...

O, yeri kolay doldurulamayacak iyi insandı...

Ruhun Şad olsun..Mekanın cennet olsun aziz kardeşim.

Seni hiç unutmayacağım...Dr. Tahir Tamer Kumkale
26 Ekim 2021 Salı

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale