08 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM............

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


BIDEN TÜRKİYE’Yİ SOYKIRIM İLE SUÇLADI.. PEKİ ŞİMDİ NE YAPACAĞIZ?
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Ermeni meselesi denilen ve Ermeni milletinin gerçek çıkarlarından ziyade dünya kapitalistlerinin ekonomik çıkarlarına göre halledilmek istenen mesele, Kars Antlaşması ile en dogru çözüm seklini buldu. Asırlardan beri dostane yasayan iki çalıskan halkın dostluk bağları memnuniyetle tekrar kuruldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk (1922)

 25 Nisan 2021 Pazar 

BIDEN TÜRKİYE’Yİ SOYKIRIM İLE SUÇLADI.. PEKİ ŞİMDİ NE YAPACAĞIZ?

Türkiye Cumhuriyeti 29 Ekim 1923’te kurulmuştur. Cumhuriyet tarihimizde Ermeni vatandaşlarımıza karşı gerçekleştirilen herhangi bir kötü davranış yoktur.

Ermeni Soykırım yalanlarını inceleyerek 3 kitap, iki film hazırlayan bir tarihçi olarak ben diyorum ki; 1915’ te Birinci Dünya Harbinde Osmanlı topraklarında Ermenilere soykırım yapıldığı iddia edilen olaylar tamamen kurgudur. Tamamı gerçek dışı ve siyasi hayal ürünüdür.

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğu doğrudan Türkiye Cumhuriyeti demek değildir. 2021 yılında Osmanlı topraklarında Türkiye ile birlikte BM çatısı altında toplanan otuz kadar egemen ülke mevcuttur. Diğer ülkeleri değil sadece Türkiye Cumhuriyetini hedef alan saldırılar emperyalizmin stratejik Ortadoğu bölgesindeki menfaatlerini elde etmeğe odaklanmıştır. Ermeni soykırımı safsataları bu alanda kullanılan malzemelerde sadece biridir. Burada asıl hedef bölgeyi kontrol eden güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin zayıflatılarak kontrol edilebilir bir seviyede tutulmasıdır.

ABD, soykırım konularında dünyada fikir beyan edebilecek en son ülkedir. Çünkü 250 yıla yaklaşan ABD tarihi tamamen gerçek katliam ve soykırımlar üzerine inşa edilmiştir. Çünkü onlar ABD topraklarının gerçek sahipleri Kızılderilileri tamamen katledip toprakları üzerinde bağımsız devlet olmuşlardır. Afrikalı zencilere yaptıkları katliamlar dizi filimler halinde hala yaşatılmaktadır. 1945’te masum Japon Halkı üzerine Hiroşima ve Nagazaki'deki attıkları atom bombaları ile altıyüzbin insanı bir anda katlederek soykırımın en büyüğünü yapmışlardır. Daha dün Irak’ta, Afganistan'da, Vietnam'da ve çeşitli Güney Amerika ülkelerinde, BOP çerçevesinde Ortadoğu'da yaptığı katliamlar henüz unutulmamıştır. Özetle ABD tarihi insanlık suçları açısından tam bir katliam ve soykırım tarihidir.

Peki şimdi ne yapılacaktır.?

Şurası bir gerçek ki 12.000 yıllık tarihinde soykırım ve katliam gibi hiç bir insanlık suçu bulunmayan Türklerin eli çok güçlüdür.ABD’lerine karşı benzeri silahlarla karşı saldırıya geçmemiz gerekmektedir.

1. TBMM, öncelikli olarak " Türkiye; Kızılderililer olmak üzere değişik milletlerin ABD tarafından soykırıma uğratıldığını kabul eder. Bunun aksini iddia edenlere cezai müeyyideler uygulanır.” şeklinde tek maddelik bir kanun çıkartılıp hemen yürürlüğe konulur.

2. ABD’de yaşayan Türk vatandaşlarımızın tasarruflarını Türk bankalarında toplama zorunluluğu getirilir. Bu maksatla devletçe kendilerine teşvik edici faiz uygulaması ve işlem kolaylıkları sağlanır.

3. ABD Büyükelçisi geriye çağrılır. Bu ülke ile ilişkilerimiz “Maslahatgüzar” seviyesine indirilir.

4. ABD’ne gitmek isteyen Türkler için yasal ve ekonomik zorluklar getirilir. Türkiye'ye gelmek isteyen ABD vatandaşlarına da ağır vize şartları konulur.

5. Türkiye'deki ABD üs ve tesisleri derhal kapatılır ve Kısa süre içinde buralarda personel yurtdışına çıkartılır.

6. Rusya'dan alınan F 400 Hava Savunma Füzeleri derhal aktif hale getirilir.

Haklı olduğumuz davada haksız duruma düşmememiz için planlı, proğramlı ve sürekli bir çalışma içine girmemiz kaçınılmazdır. Türk milleti küresel güçlerin oynadığı oyunları görmeli ve bu oyunları bozmaya hazır olmalıdır. Bunun ilk ve vazgeçilemez şartı da eğitimle bilgilenmek ve bilinçlenmektir.


Dr. Tahir Tamer Kumkale
25 Nisan 2021 Pazar

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale