17 ŞUBAT 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım






GERÇEK KAHRAMANLAR ÖLMEZLER, ONLAR MİLLETİNİN GÖNLÜNDE YAŞAMAYA DEVAM EDERLER...
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Türk milleti ve onun küçük ve büyük yaştaki çocukları çelikten yapılmış heykellerdir; onların ne olduklarını anlamak için onlarla savaş meydanlarında boy ölçüşmek lazımdır. -Gazi Mustafa Kemâl Atatürk- (1937)

 18 Aralık 2020 Cuma 

GERÇEK KAHRAMANLAR ÖLMEZLER, ONLAR MİLLETİNİN GÖNLÜNDE YAŞAMAYA DEVAM EDERLER...

Değerli devre arkadaşım, Dostum, Kardeşim, Kıbrıs Barış Harekatı Gazisi, Kahraman asker, Emekli Piyade Binbaşı Haluk Üstügen hakkın rahmetine kavuştu. Türk milletinin başı sağolsun.

Ruhu Şad, Mekanı cennet olsun...

Büyük insanlar büyük milletlerden çıkar. Büyük milletler gerçek kahramanları ile gurur duyarlar ve gençlerini bu kahramanların inanılmaz öyküleri ile geleceğe hazırlarlar.

20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatının kahraman subaylarından biri olan Haluk Üstügen'in kahramanlığı 46 yıl sonra halâ Kıbrıs'lı anne ve babalar tarafından evlatlarına efsane halinde aktarılmaktadır. Yani bugün kaybettiğimiz Haluk Üstügen ismi kahramanca savaştığı topraklarda dilden dile dolaşmaktadır.

Haluk binbaşı, kendisine yakışanı yapmış ve Kıbrıs Barış Harekatı anılarını kitap haline getirerek ders alınması için milletinin hizmetine sunmuştur. Kitabını gururla okudum. Ayni bölgede görev yapmış bir silah arkadaşı olarak olayları abartmadan ve asla kendisini bir kahraman olarak nitelendirmeden mütevazi bir dille kaleme almasından dolayı kendisini tebrik etmiştim. Ben biliyorum ki Haluk Üstügen o kitapta yazılanlardan çok daha fazlasına şahit olmuştur.

Nurlar içinde uyu kahraman kardeşim.

Sen gerçek bir kahramansın ve Türk Milletinin gönlünde sonsuza kadar yaşayacaksın..


Dr. Tahir Tamer Kumkale
18 Aralık 2020 Cuma

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale