10 MAYIS 2024 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


ÖĞRETMENİM
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfan’ın müsbet fikirlerini veriniz . Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler uygulamaya geçtiği vakit Türk Milleti yükselecektir. Gazi Mustafa Kemâl Atatürk (1933)

 23 Kasım 2020 Pazartesi 

Saygıdeğer öğretmenler;

Türk milli varlığının muhafazası ve devletimizin ilelebet bek ’asının sağlanmasında size çok önemli görevler düşmektedir. 24 Kasım 2020'de mücadele etmeniz gereken konular çok ağırdır. Bu mücadele; engin bilgi, tecrübe, azim, irade ve cesaret gerektirir. Sarsılmaz bir iman ve kendine güvene ihtiyacınız vardır.

Görevinizi yerine getirirken karşılaşacağınız sorunlar ile bunların Türkün aklı ve kabiliyetine uygun çözüm metotlarını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Büyük Nutuk” isimli eserinde bulabilirsiniz. Ben sizin damarlarınızda dolaşan asil kan ile her türlü zorluğu aşarak cumhuriyetimize, demokrasimize ve Türk insanına sahip çıkacağınıza inanıyorum.

İlim ve irfan yolunuz açık olsun..

74 yıllık yaşantımın en müstesna günlerini Harp Akademileri ve muhtelif üniversitelerde yaptığım öğretmenlikte geçirdim.

Bugün yaşım çoğunuzdan büyük ama ben saygı ile sizin mübarek ellerinizden öpüyorum. Çünkü siz her biriniz anne ve babalarımız kadar bizlerden büyük ve kutsalsınız.

İyi ki varsınız.


Dr. Tahir Tamer Kumkale
23 Kasım 2020 Pazartesi

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale