08 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM............

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


İŞTE SON YILLARIN EN İYİ HABERİ; 2003’TE KAPATILAN PSİKOLOJİK HAREKAT TEŞKİLATI YENİDEN KURULUYOR
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Bugünün ihtiyaçlarına uygun kanun yapmak ve onu iyi tatbik etmek refah ve ilerleme vasıtalarının en mühimlerindendir. -Gazi Mustafa Kemal Atatürk- (1925)

 20 Eylül 2020 Pazar 

Ak Partiyi bu defa gönülden kutluyorum. 17 yıl boyunca reddettiği akıl, mantık ve bilim yoluna geri döndü. 2003 yılında tüm unsurları ile kapattığı 21 yıllık tecrübe ve bilgi birikimine sahip Psikolojik Harekat Teşkilatını yeniden kurma kararı aldı.

Kuruluşunda bizzat görev aldığım bu teşkilat kapatıldığında ne kadar üzüldü isem, şimdi tam tersi olarak sevinçli duygular içindeyim.

Zararın neresinden dönülürse kârdır. Geçen 17 yıl boyunca tüm dünyanın psikolojik savaş operasyonlarına karşı savunmasız olarak kalan Türk Toplumu Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesinde oluşturulan yeni teşkilatın yürüteceği psikolojik harekat faaliyetleri ile moral ve maneviyat açısından güçlendirilecek. Bunun yanında dış dünyadan Türk Toplumuna yönelik psikolojik harekat faaliyetlerine karşı operasyonlar ile bu tehditler kaynağında mücadele edilecek.

Konuya ilişkin basında yer alan haberler özetle şöyle; Başkanlığını Fahrettin Altun'un yaptığı İletişim Başkanlığı bünyesinde “Stratejik İletişim Daire Başkanlığı” kuruldu. Yeni Daire “iç ve diş tehdit unsurlarını” analiz edecek ve “psikolojik harekat, propaganda ve algı operasyonu faaliyetlerini belirleyerek her tür manipülasyon ve dezenformasyona karşı faaliyette” bulunacak.

Konunun uzmanı olarak buradan Sayın Altun’a tavsiyem şudur;

Amerika'yı yeniden keşfetmek için uğraşmasınlar. Ülke çapında psikolojik harekat faaliyeti yapma görevi 1983 yılında Milli Güvenlik Kurulu Genel sekreterliği bünyesinde yer alan Toplumla İlişkiler Başkanlığına verilmişti. Yine bu teşkilatın görevleri konunun özelliği dolayısıyla GİZLİ, Gizlilik Dereceli Yönetmelik ile belirlenmişti. Ayrıca ÇOK GİZLİ, Gizlilik Dereceli bir Harekat Konsepti hazırlanmıştı. Burada yazılı esaslara dayalı teşkilat oluşturulmuş ve tam 21 yıl başarı ile görev yapmıştı. Kaldırılan o yönetmelik geniş bir bilim kurulu tarafından aylar süren çok titiz bir çalışma ile oluşturulmuştu. Yeniden zaman kaybetmeyin. Alın ayni yerden tüm bilgi birikimi ve tecrübesi ile yeniden devam ettirin. Ve bu teşkilatta çalışan yetişmiş kadroların yaşları tutanları hemen göreve başlatın.

Sayın Fahrettin Altun’un bu konudaki işinin kolay olmadığını biliyorum. Ama azmedilirse kısa sürede başarılı sonuçlar alınacağına da inanıyorum. Şimdiden başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun.


Dr. Tahir Tamer Kumkale
20 Eylül 2020 Pazar

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale