10 MAYIS 2024 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


SÜMEYYE BOYACI
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Bir yurdun en değerli varlığı, yurttşlar arasında milli birlik, iyi geçinme ve çalışkanlık duygu ve kabiliyetlerinin olgunluğudur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk (1935)

 18 Ağustos 2018 Cumartesi 


14 yıllık bir ömrüne büyük başarılar sığdıran sporcu kızımız Sümeyye Boyacı ile ne kadar gururlansak azdır.

Ne mutlu böyle bir çocuk yetiştiren Boyacı ailesine ve ne mutlu böyle bir gence sahip olan Türk milletine..

Son olarak İrlanda'nın başkenti Dublin'de düzenlenen Paralimpik Avrupa Şampiyonasında Kadınlar S5 kategorisi 50 metre sırtüstü finalinde yarışan Sümeyye Boyacı, 45.21'lik derecesiyle birinci olarak turnuvada Türkiye adına altın madalya kazandırarak bayrağımızı göndere çektirdi.

Bu altın çocuğumuzun daha nice başarılı sonuçlar alacağına ve daima milletimizin gönlünde taht kuracağına inanıyorum. Yolu ve bahtı açık olsun...

Peki, kimdir bu altın çocuk Sümeyye Boyacı ve 14 yıllık bir ömüre hangi başarıları sığdırmıştır?

Sümeyye Boyacı, 5 Şubat 2003 tarihinde Eskişehir’de 2 kolu olmadan ve kalça kemiği çıkık bir şekilde doğmuştur. İlkokul eğitimini özel bir okula almış ve yine aynı okulda ayaklarıyla yazı yazmayı öğrenmiştir.. 4.5 yaşında ayağıyla resim yapmaya başlamış ve birçok başarıya imza atmıştır..

Alexander Pushkin’in Altın Balık adlı ünlü kitabının Türkçe çevirisi için bir resim yapmış ve bu resim Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e Rusya ziyareti sırasında sunulmuştur..

2009'da sulu boya eserlerini Moskova’da sergilemiştir..

2014 yılında yaptığı ebru sanatıyla bir sergiye katılmıştır.

Son olarak Brezilya’da düzenlenen Açık Yüzme Dünya Şampiyonasın da da (Open Water Swimming World Championships)’nda dünya şampiyonu olarak hepimizin göğsünü kabartmıştır.

26-28 Nisan’da Brezilya’nın Sao Paulo kentinde gerçekleşen şampiyonada sırt üstü yarışlarda 45,92’lik derecesiyle dünya şampiyonu olan Sümeyye, 50 metre kelebek stilinde de 3. olarak bronz madalyanın sahibi olmuştur.


Dr. Tahir Tamer Kumkale
18 Ağustos 2018 Cumartesi

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale