08 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM............

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


MİLLİ KAHRAMAN DR. DOĞU PERİNÇEK
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Türk milleti güzel her şeyi, her medeni şeyi, her yüksek şeyi sever, takdir eder. Fakat muhakkaktır ki, her şeyin üstünde tapındığı bir şey varsa, o da kahramanlıktır.(Gazi Mustafa Kemal Atatürk-1931)

 18 Ekim 2015 Pazar 

Sözde Ermeni Soykırımı yalanları konusunda dönen küresel oyunları genç yaşta görerek kafa yoran, okuyan, araştıran, 1982’de TRT’ Televizyonunda gösterilen iki film hazırlayan, iki kitap yazan, pek çok konferans, panel ve sempozyuma katılarak soykırım olmadığını haykıran biriyim. Yani bu konuda Türkiye’de söz sahibiyim ve fikir yürütecek kadar bilgi birikimim var.

Onun için diyorum ki; emperyalizmin yarattığı ve tüm dünyada büyük kazanımlar elde ettikleri 100 yıllık Ermeni Soykırım safsatası ve yalanlarına son noktayı koyan Sayın Dr. Doğu Perinçek Türk milleti için bir milli kahramandır.

Kendisini kutluyorum. İçinden böyle kahramanlar çıkaran Türk milletini de kutluyorum.

Çünkü 100’ncü yılda alınan AİHM kararı, geçen yüzyıllık süre içindeki en büyük başarıdır. Evet burada Türkiye Cumhuriyeti kazanmıştır. Türk milleti kazanmıştır. Ama bu başarı, devletimizden önce doğrudan Sayın Dr. Doğu Perinçek ve kendisi ile bu davada bir yumruk gibi olarak çalışan isimsiz kahramanlarla dolu olan Talat Paşa Komitesinindir. Yani başarı önce bu bir avuç insanın sonra Türk milletinindir.

ASALA’nın en hızlı olduğu ve birbiri ardında diplomatlarımızı şehit ettiği 1980’lerde devletin tüm imkanlarını seferber ederek bütün dünyada karşı harekete geçtiği 12 Eylül İhtilal yönetiminin başarılı çalışmalarından sonra ne yazık ki devlet katı konuyu unutmuştur ve sahiplenmemiştir. Bunun sonucunda dost bildiğimiz ülkeler birbiri ardına soykırımı parlamentolarında kabul etmişler, hatta dahada ileri giderek “soykırım yoktur” diyenlere cezai müeyyideler getirmişlerdir..

Bilinen gerçek şu ki; Talat Paşa Komitesinin yaptığı çalışmalara devletin bir katkısı olmamış aksine büyükelçiler vasıtasıyla faaliyetleri engellenmeye dahi çalışılmıştır. Bu konudaki haberler basının arşivlerinde aynen durmaktadır.

Şimdi Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun her şeyi biz yaptık diyerek konuyu sahiplenmesi hiç inandırıcı değildir. Ama başarıyı sahiplenmek istemeleri de yine kazanım olarak görülmelidir. Çünkü AİHM kararı işi bitirmemiş, ama çok kolaylaştırmıştır. Bundan sonra yapılacak çok iş vardır. İş şimdi başlamıştır. Devlet buradan alıp sonuna kadar götürmelidir. Şimdi beklenen budur.

AK Partinin Ermeni Soykırımı meselesine bakışı veya bakmayışının bir örnekle vurgulamak istiyorum.

17 Ocak 2015 tarihinde yazdığım ve aşağıda aynen yer verdiğim “TBMM BAŞKANI SAYIN CEMİL ÇİÇEK’E AÇIK MEKTUP” başlıklı yazıma cevap verme tenezzülünde dahi bulunulmayışı ve bu mektubum sosyal medyada yayınlandığı sırada AK Partili olduğunu özellikle belirten kişilerden aldım küfür ve hakaretleri henüz unutmadım. Küfürler önce Sayın Perinçek’e ve sonra bana idi.

Ben bugünkü başarılı neticeyi görerek böyle bir mektup kaleme almıştım. Keşke dikkate alsalardı. Bugün Başbakan Sayın Davutoğlu’nun Sayın Dr. Perinçek’i öven sözlerini şahsen bekliyordum. Hiç yadırgamadım. Çünkü gerçek devlet adamlığı bunu gerektirir. Ama ben bugünleri düşünerek kendisinin AK Partili olduğunu gururla açıklayan küfürbazlar şimdi utanmasınlar diye tüm kötü sözleri sildim. Yani hepsini AK’ladım.

Sonuç olarak Sayın Dr. Doğu Perinçek ve kendisi ile birlikte olağanüstü çaba göstererek bugünkü muhteşem tabloyu hazırlayan Talat Paşa Komitesinin isimsiz kahramanlarını kutluyorum. Kararın devletimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum..


Dr. Tahir Tamer Kumkale
18 Ekim 2015 Pazar

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale