10 Kasım 2023 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM......

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


VAY CANINA ! MEĞER ALİ BABACAN CHP'Lİ İMİŞ?
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya değer bir vatandır… Bu geniş memleketi bayındır bir hale çevirmek lazımdır. Bu halk zengin olmaya mecburdur. Memleket bayındır olmazsa, bu halk zengin olmazsa, size hala yaşama imkânından bahsederlerse inanmayınız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk (1930)

 15 Mart 2015 Pazar 


CHP'nin Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selin Sayek Böke'nin "Ali Babacan’ı başarılı buluyor musunuz?" sorusuna "Bazı söylemlerine bakınca Ali Babacan’ın adeta CHP’li olduğunu düşünüyorum" yanıtını vermiş..

Cumhuriyet tarihinin en başarısız olan ve en kötü yönetilen 13 yıllık bir döneme doğrudan damgasını vuran Ali Babacan'ı başarılı bularak kendisini adeta CHP'li olarak gören bir zihniyet iktidar olunca demek ki ayni başarısızlık CHP'de de devam edecektir.?.

Siz CHP olarak diyorsunuz ki; AKP ekonomik politikaları çok başarılıdır. Bizde geldiğimizde ayni çizgiye devam edeceğiz.

İşsizliği arttıracağız...Üretimi sıfırlayacağız.. İşçiyi, çiftçiyi ve esnafı bizde yok farz edeceğiz..Zenginleri daha zenginleştirip, halkı dahada fakirleştirip borçlarımızı katlayacağız .v.s..

Geçmiş olsun Sayın Kılıçdaroğlu.. Siz daha şimdiden seçimi kaybetmişsiniz. CHP olarak bizim halka verecek yeni bir umudumuz ve yeni bir söylemimiz yoktur diyorsunuz..

Sorum şudur?

Bu CHP bu kadrolarla ve bu politikalarla nasıl iktidar olacaktır?

Ben CHP'nin bu milleti bir dört yıl daha AKP iktidarına teslim etmek için var gücü ile çalıştığını düşünüyorum.. Çünkü CHP yönetiminden henüz bu sözleri kınayan ve kabul etmeyen ciddi bir söylem duymadım..

Sanırım CHP'nin kurucusu ve 15 yıllık Genel Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kemikleri sızlıyordur.

CHP'nin böyle sorumsuzluklar yapma lüksü yoktur. Titreyip aslına, Yani Atatürkçü Düşünce çizgisine dönmelidir.

Babacan yönetimi ekonomiyi üretim bazında sıfırlarken, 15 yıllık Atatürklü CHP yönetiminin kendi uçağını, tankını, topunu, havanını ve hafif silahlarını kendisinin yaptığını ve ağır sanayi ürünü bu silahları dünyaya kafa tutan Almanya'ya satarak para kazandığını asla unutmayalım.

Ülkemizin CHP'ye şiddetle ihtiyacı olduğunu vurguluyorum.

Atatürkçü CHP tabanının yöneticilerini hizaya gelmeye davet etmesi gerektiğine inanıyorum..


Dr. Tahir Tamer Kumkale
15 Mart 2015 Pazar

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale