10 Kasım 2023 CUMA

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM......

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


TÜRKLER İÇİN ERMENİ SORUNU EL KİTABI
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Ermeni meselesi denilen ve Ermeni milletinin gerçek çıkarlarından ziyade dünya kapitalistlerinin ekonomik çıkarlarına göre halledilmek istenen mesele, Kars Antlaşması ile en doğru çözüm şeklini buldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk(1922)

 8 Ocak 2015 Perşembe 

"Türkler İçin ERMENİ SORUNU Sorunu ve Çözüm Yolları El Kitabı" isimli kitabım 08 OCAK 2015 tarihinde AMAZON Yayınlarından çıkmış ve okuyucuların hizmetine sunulmuştur.

Halen amazon.com yayınlarından çıkan diğer 20 kitabım gibi ERMENİ SORUNU, kitapçılardan değil, internet vasıtasıyla aşağıdaki adresten temin edilebilir. Siparişler dünyanın her noktasına en geç üç gün içinde DHL kargo ile ulaştırılmaktadır.

http://www.amazon.com/s/ref=sr_pg_1?rh=i%3Aaps%2Ck%3Atamer+kumkale&keywords=tamer+kumkale&ie=UTF8&qid=1420734399

Bilindiği gibi Diaspora Ermenileri, tüm dünyada 24 Nisanda Ermeni Soykırımı olayının 100’üncü yılı münasebetiyle çok özel bir tanıtım programına hazırlanmaktadır. Tamamen haklı olduğumuz bir davada T.C. Devletine ve Türk milletine karşı dünya kamuoyunu yanlarına alarak topyekûn saldırıya geçip son noktayı koyarak Türkiye'yi dize getirmeyi plânlamışlardır. Bu gafillerin mutlaka önlenmesi gerekmektedir. Bu konuda yetkililerin tüm Türk halkının bilinçli desteğine ihtiyacı vardır.

Ben bir Türk aydını olarak bugüne kadar konu ile ilgili üzerime düşen görevleri karşılık beklemeden yapmaya çalıştım. 1982 yılında Türkiye'deki Ermeni vatandaşlarımızın yaşantılarını konu alan “BİZİM ERMENİLER” ve Doğu ve Güneydoğuda Ermeni mezalimine uğrayan vatandaşlarımızdan hayatta kalanlarla yaptığım röportajları içeren “CANLI TARİH” isimli belgesel filmleri TRT adına hazırlayarak TRT’den yayınlanmasını sağladım.

Ayrıca 2007 yılında Pegasus Yayınlarından “DİASPORA ERMENİLERİNİN SOYKIRIM YALANLARI” isimli 264 sayfalık bir kitap ile 2013 yılında Amazon Yayınlarından “ERMENİ DOSYASI” isimli 390 sayfalık bir kitap yayınlayarak Türk kamuoyunu az bilinen bu konu hakkında aydınlatmaya çalıştım.

Bu defa, 100’ncü yıl maksadıyla ülkemiz aleyhinde yapılacak faaliyetlere karşı tüm yurttaşlarımıza ulaşabilecek ve herkesin anlayacağı bir dil kullanarak, muhtemel saldırılara karşı halkımızı bilinçli kılacak bir elaltı kitabı hazırladım. Az yere çok bilgi sığdırmaya çalıştım. Ve kitabı tamamen maliyet fiyatı üzerinden satışa sunarak vicdani görevimi tamamladım.

Tarih şahittir ki; Türk milleti bilerek ve isteyerek, ne bin yıldır birlikte yaşadığı Ermenilere ve ne de başka bir millete soykırım uygulamamıştır. Bizim milli karakterimizde milletlere ve ırklara düşmanlık yoktur. Ayrıca dini değerlerimiz de bunu kesin olarak reddeder.

Bu el kitabı Tehcir’in (Plânlı yer değiştirme faaliyeti)100’ncü yılında Ermeni Soykırımı safsatasının geçersizliği hakkında halkımızı bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Bilinmelidir ki Türkiye bu davada tamamen haklıdır. Kitapta; haklı davamızda bilmek zorunda olduğumuz aşağıdaki şu soruların cevapları yer almıştır.

• Diaspora Ermenileri kimlerdir? Türkiye’ye yönelik hedefleri nelerdir?
• Küresel Güçlerin Ermeni iddialarındaki yeri ve rolü nedir?
• Soykırım yalanlarının belgelerle kanıtlanmış doğruları nedir?
• 24 Nisan 1915 neden özellikle “Soykırım Günü” seçilmiştir?
• Ermeni soykırım yalanları dış ülkelerde neden destek buluyor?
• Osmanlı Dönemi Ermeni terörünün sebep ve sonuçları nelerdir?
• Cumhuriyet Dönemi Ermeni terörünün sebep ve sonuçları nelerdir?
• Konuyla ilgili arşiv belgelerine dayalı bilgiler neden dikkate alınmıyor?
• İddia edildiği gibi Sevr Anlaşmasının bugün de geçerliliği var mıdır?
• Yabancı tarihçiler ve gerçek bilim adamları konuya nasıl bakıyorlar?
• Türkiye Ermenileri konuya nasıl bakıyorlar ve neler yapıyorlar?
• Küresel güçlerin denetimindeki diasporasının saldırılarını önlemek için;
-- TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ OLARAK NELER YAPILABİLİR?
-- TÜRKİYE CUMHURİYETİ HALKINA DÜŞEN GÖREVLER NELERDİR?

Kitabı bitirdiğinizde hem konu hakkında yeterli bilgiye sahip olacak, hem de bundan sonra size düşen görevleri düşünecek , tutum ve davranışlarınızın nasıl olması gerektiğini sorgulayacaksınız.

Dr. Tahir Tamer Kumkale
http://www.kumkale.net
http://kumkale.wordpress.comDr. Tahir Tamer Kumkale
8 Ocak 2015 Perşembe

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale