08 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM............

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


GÖNÜL GÖZÜYLE ATATÜRK'Ü TANIMAK
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız bu kafidir. (Gazi Mustafa Kemâl Atatürk - 1929)

 3 Aralık 2014 Çarşamba 

- Yandaş ve havuz medyasında bugünlerde bolca boy gösteren aydın geçinen rütbe ve makam sahibi cahil ve gafillerin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve eserlerine saldırıları, Atatürk’ü asla küçültmez, milletinin gözünde daha da büyütür. Onlar daima boş ve aldıkları para kadar konuşurlar..

- Türk Milleti; gönlüne yerleştirdiği Ata’sını, tüm dünyanın saydığı, inandığı, fikirleriyle aydınlandığı bu büyük insanı görmeyen gözleri, anlamamakta direnen satılmış ve içi boş beyinleri seyrederken utanır, sıkılır ve kim bu garipler diyerek onlara acır..

- Gözü gören, kulağı duyan, cebi kabarık, rütbe ve makamları yüksek ama kendisi Atatürk'ü tanıyamayacak kadar küçük bu gafiller sürüsünü lanetliyorum.

- Bu efendilere; gözü hiç görmeyen, cebi boş, okuyamamış, makam ve mevki sahibi olamamış ama gönlü zengin halk ozanı Aşık Veysel’in gönül gözüyle tanıdığı Atatürk’ün arkasından söylediği ağıtı gönderiyorum. Görenlerin anlayıp anlatamadığını bu gözleri görmeyen ozanın en iyi şekilde anlatacağını umuyorum..

- 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü anısına bu muhteşem eseri gönül gözü ile bizlere aktaran Aşık Veysel’i saygıyla anıyorum. Ruhu Şad Olsun.

http://yandex.com.tr/video/search?p=4&filmId=HURxV-vhigw&text=a%C5%9F%C4%B1k%20veysel&_=1417548123837


Dr. Tahir Tamer Kumkale
3 Aralık 2014 Çarşamba

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale