17 ŞUBAT 2024 CUMARTESİ

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR, SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


SİYASALLAŞAN PKK TERÖRÜ
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Dünyanın bize hürmet göstermesini istiyorsak evvela bizim kendi benliğimize ve milliyetimize bu hürmeti hissen, fikren fiilen, bütün iş ve hareketlerimiz ile gösterelim; bilelim ki milli benliğini bulmayan milletler başka milletlerin avıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk (1923)

 3 Haziran 2014 Salı 

Balyoz davasından 18 yıl hapis cezası alan ve faili meçhul cinayetlere karıştığı suçlaması ile 9 kez müebbet hapsinin istendiği davaları devam eden Jandarma Kıdemli Albay Cemal Temizöz tarafından kaleme alınan “Kuruluşu, İnfazları ve Katliamlarıyla SİYASALLAŞAN PKK TERÖRÜ” kitabını yeni bitirdim.
694 sayfa hacmindeki bu kitap uzun süredir elimin altındaydı. İlk defa bir kitap üzerinde oldukça zaman ve emek harcadım.

Aslında çok hızlı kitap okurum. En ağır konulu kitapları en fazla bir haftada bitirirdim. İlk defa Albay Temizöz’ün kitabında takıldım. Ve bunda da haklıydım. Çünkü tam otuz yıldır Türkiye'nin temel gündem maddesi olan PKK Terör Örgütü hakkında bu derece kapsamlı ve gerçekçi bir eserle karşılaşmıştım.

İlgi saham olan “Anarşi ve Terör” konusunda pek çok yazı yazdım. “Asimetrik Savaş”, “Psikolojik Savaş” ve “Türklerde Motivasyon” kitaplarında konuya ilişkin yaptığım çalışmaları sergileme fırsatı bulmuştum. Albay Temizöz’ün kitabını okuyunca benim 30 yıldır tanıdığım ve üzerine fikir yürüttüğüm PKK Örgütünü ne kadar az tanıdığıma şahit oldum.

İşte bu yüzden uzun uzun ve sindire sindire okuyarak kitabı tamamladım.

Jandarma Albay Cemal Temizöz kaleme aldığı müstesna eserle, bu eli kanlı örgütün tüm yönlerini çok veciz bir ifade ile dile getirmiş. Kitabı yazarken bir bilim adamı hassasiyeti ile davranmış. Yaşamındaki tecrübeleri de ilave edince ortaya günümüze ve tarihe ışık tutacak çok değerli bir eser çıkmış.

Kanaatimce Albay Temizöz bu eseri ile hakkındaki tüm suçlamalardan aklanmıştır. Asılsız iddialarla onu suçlayanlarda biliyorlar ki Albay Temizöz, gerek Türk milletinin gönlünde gerekse Türk Tarihi içinde başı dimdik bir Türk subayı olarak hakkettiği mümtaz yerini almıştır..
“SİYASALLAŞAN PKK TERÖRÜ” kitabı tek kelime ilave etmeden Türk Silahlı Kuvvetlerinde Terör ve Terörle Mücadele derslerinde ders kitabı olarak okutulacak kapsamda bir eserdir.

Böyle bir subayı yetiştiren ordumuzla gurur duydum..

Ben şahsen böyle bir silah arkadaşım olduğu için ayrıca gurur duydum.
Kitabı okuyan her subayın da benim gibi hissedeceğini biliyorum. Eğer yetkili olsa idim tüm subay ve astsubaylarımıza bu kitabı hediye eder ve mutlaka okumalarını sağlardım..

Aslında bu kitap sadece terörle mücadele yapan kişiler veya aydınlar tarafından değil, özellikle Kürt yurttaşlarımız tarafından satır satır okunmalıdır. Ancak bu sayede küresel güçlerin ve onun maşası durumundaki bir terör örgütünün pençesinde oyuncak olmaktan kendilerini kurtarabilirler.
Böyle subayları yetiştirebilen Jandarma teşkilatının neden bu kahraman subayının arkasında durmadığını ve ona destek olmadığını anlamak mümkün değildir.

Keşke, bugün çözüm süreci adı altında dünyanın en kanlı terör örgütü ile anlaşmaya çalışan siyasilerimiz bu kitabı okuyabilseydi.

Keşke, ordunun komuta kademesi bu kitabı benim gibi sindire sindire okuyacak zamanı bulabilseydi.

Keşke, Albay Temizöz için defalarca ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteyen hakim ve savcılarımız bu kitabı okuyabilselerdi.

Evet bu muhteşem eser her Türk vatandaşının başucu kitabı olmalıdır. Özellikle kökeninin Kürt olduğunu kabullenen ve Anadili Kürtçe olan kardeşlerimizin kütüphanesinden de bu kitap eksik olmamalıdır.

Bugün tutsak olarak hapishanede bulunan E. Jandarma Albay Cemal Temizöz kardeşimi yazdığı bu müstesna eser dolayısıyla tekrar kutluyorum.

Albay Temizöz, bu eseri görevini tamamlamış, Türk Milleti ve tarih önünde kendini aklamıştır. Onunla gurur duyuyorum. Böyle müstesna subayları yetiştirebilen Türk ordusunun asla teslim alınamayacağını, geride daha nice Temizöz’lerin bulunduğunun Türkiye'nin düşmanları tarafından bilinmesini istiyorum.

İnşallah bu ülkeye adalet tekrar gelecektir.

Hukuk kavramı, tekrar milletin beyninde hakkettiği değere kavuşacaktır.

İşte o zaman ülkemizin madalyalı kahramanlarının yeri hapishaneler değil, Türk milletinin gönlü olacaktır..
Dr. Tahir Tamer Kumkale
http://www.kumkale.net
http://kumkale.wordpress.com


Dr. Tahir Tamer Kumkale
3 Haziran 2014 Salı

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale