02 Haziran 2020 PERŞEMBE

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM....

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


Vatanı bölen Ufo'lara ölüm...
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

 24 Aralık 2009 Perşembe 

Orkun Kumkale’nin bu makalesi KKTC, KIBRISLI Gazetesi’nin 21 Aralık 2009 tarihli köşesinde yayınlanmıştır.

Nerede duydum bilmiyorum.. Ama dünya üzerindeki bir milletin ata sözü olduğuna eminim.. Sanırım Japonlarındı.. Şöyle diyordu..

“Saklanmak istiyorsan kalabalığa karış”..

Pırıltılı bir laf.. Göz kamaştırabiliyor.. Aklımızla oynuyor.. Sevdiriyor kendini.. Kalabalıklar, insanlar, sokaklar, kuşbakışı bakınca gözüken binlerce kafa.. Sanki İstiklal Caddesinin eski fotoğrafları gibi.. Ortada bir de tramvay görüyorum bu lafı hatırlayınca.. Genellikle koyu koyu insanlar.. Türkiye toplumunun geneli, hem giydiği giysi itibarı ile hem de saç rengi yüzünden uzaktan bakıldığında koyu ve siyahımsı tonlarda gözüküyor..

Türkiyeli Ermeni Hrant Dink de siyah saçlıydı.. Kalabalıkların arasında kendi kültürünü reddetmeden yaşamak istemişti.. Yani o da, kalabalığa karışmak istemişti.. Herkes gibi, insan gibi nefes almak istemişti..

Bir gün onu yerde yatarken gördük bir sokağın ortasında.. Öldürülmeden önceki bir yazısında, Türkiye’de kendisinin güvencinin ürkekliğine hapsolmuş bir şekilde yaşadığını belirtmişti..

Siyah kalabalığın arasından çıkıp gelen bir öldürücü tabancaydı bu beyaz güvercini kırmızıya boyayan..

Ermeniyim demişti ya o.. Herhalde birileri “Ne mutlu Türküm diyene” cümlesinin bünyelerine getirdiği rahatlık kendilerini yeterince mutlu etmemiş olacak ki, “Türküm demeyenler mutsuz olmalı, hatta ölmeli” diye düşünmüşlerdi böyle bir sonu hazırlarken ona..

Hani Hürriyet gazetesinin ilk sayfasında yazan “Türkiye Türklerindir” ibaresi ile birebir zıt bir yaratılıştaydı Dink.. Allah onu Türklerin ülkesine göndermişti bir şekilde.. Beyaz bir güvercin olarak.. Kalabalıkların arasında rahatça yaşayabilmek için.. Sözü, ifadesi, görüşü, fikri ne olursa olsun..

Ölümünden sonra bir çok insanla birlikte mezarına kadar yürüyüp “Hepimiz Hrant’ız Hepimiz Ermeniyiz” sloganlarını taşımıştık yüreğimizde.. Hem de hala Türkiyeli Türk kalarak.. Mesela ben, Türkiyeli Türktüm bu lafı söylerken.. Türkiyeli bir Ermeni kardeşim için yürüyordum.. Bir günlüğüne Ermeni olmuştum kalbimde.. Azınlık olarak yaşamanın zor olabileceğini düşünmüştüm çünkü ve saygı duymuştum o insanlara..

Ermeniyiz sloganının sadece sözde kaldığını anlamamıştı birileri.. Onlara göre o gün Ermeniyim diye slogan atanların hepsi Ermenistan nüfus dairesine gidip kütüklerini değiştirmiş ve Ermeni olmuşlardı.. Bu kadar kolaydı çünkü Türklüğü silip atmak.. Zaten bu insanlar için Türklük de hemencecik elden giderdi, vatan da iki dakikada bölünürdü, Kur’an da, bayrak da ve tüm manevi değerler de çok çabuk mahvedilebilirdi.. Demek ki inanmaya çalıştıkları değerlerin özünü kavrayamamışlardı.. Türk olmak bağırmak, öldürmek, kan dökmek, sinirlenmek, huzursuzlanmak, elindekini sağa sola vurmak, tetiğe basmak, Memati’leşmek, kafa atmak, huzur bozmak, ırkçı olmaktı onlara göre..

Gerçi Osmanlılar tüm ırklara eşit davranmıştı ama, artık Osmanlı devri değildi.. Memati ve Kurtlar Vadisi devriydi.. Tabanca çoktan icad edilmişti bir kere.. Kullanmak lazımdı.. Konuşup, dertleşip derdini anlatmaya çalışarak olmuyordu hakkını aramak.. Öldürülmeliydi azınlıklar, farklılar..

Soldan olmasa da sağdan, sağdan olmasa da alttan.. Bazen üstten.. Her koldan bölünüyordu ya vatan.. Herkes bölüyordu vatanı.. Türk olmayan herkes bölücüydü..

Herhalde Türkiye’ye yukarıdan bir UFO düşse, “uzaylılar vatanı bölmeye geldi” diye onları da dışlayacaklar.. Farklı olan, Türk olmayan her canlı tehdittir onlar için..

Buradan, UFO ile dünyaya inmek isteyen uzaylı kardeşlerime de yeri gelmişken bir çağrıda bulunayım.. Lütfen ufolarınızın camına ay yıldızlı bir bayrak takın.. Yoksa başınıza kötü birşeyler gelebilir.. Türk olmayı “farklılıkları reddetmek” sanan birkaç kendini bilmez arkadaşın görüş alanına girebilir ve o farklı kafa ve burun şekillerinizle kesinlikle silahlı saldırıya maruz kalabilirsiniz..


Dr. Tahir Tamer Kumkale
24 Aralık 2009 Perşembe

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale